Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita Herná konzola Google Stadia ide do predaja – poznáme ceny a dátum...

Herná konzola Google Stadia ide do predaja – poznáme ceny a dátum jej uvedenia

69

Stadia bude iná, ako jej súčasní konkurenti. Tvári sa skromne, no dokázať by mala naozaj veľa.

Google Stadia nepatrí medzi najväčšie novinky z posledných dní, Google však konečne oznámil presný dátum jej oficiálneho uvedenia na trh a spustenie súvisiacich služieb.

Nebudete si totiž kupovať žiaden objemný hardvér, vystačíte si s herným ovládačom, pripojením na internet, mobilnou aplikáciou Google Home a zariadením Chromecast Ultra (pribalenom), ktoré bude prenášať obraz do vybraného zobrazovacieho zariadenia.

Cena tzv. Founder’s edition bola pre anglický trh 119 libier, v tejto cene sú ale všetky zariadenia vypredané. Google si pripravuje ďalšiu špeciálnu edíciu Premiere edition, pripravte sa však aj na pravidelný mesačný poplatok, či ďalší nákup vybraných hier. Výhodou tohto riešenia je, že nemusíte v domácnosti skladovať žiadnu objemnú konzolu a v pravidelnom čase uvažovať nad výmenou s ohľadom na výkonnosť systému.

Stadia totiž bude iba prístupovým bodom k výkonným serverom spoločnosti Google, na ktorých pobežia hry ako aj potrebné aplikácie. Vy sa iba pripojíte a užívate si obsah s dokonalým rozlíšením. Teda, pokiaľ máte dostatočne kvalitné pripojenie na internet.

S dostupnosťou to bude horšie, so Stadiou si zatiaľ najbližšie zahráte v Nemecku, Francúzsku alebo Taliansku. Pokiaľ ide o Slovensko, bližšie informácie zatiaľ nie sú dostupné, netreba však klesať na duchu. Prvé trhy štartujú už 19. novembra.

Pri uvedení budú dostupné tieto hry: