Úvod Quanta SMART Korona vírus zatvára ďalšiu veľkú technologickú továreň v Južnej Kórei

Korona vírus zatvára ďalšiu veľkú technologickú továreň v Južnej Kórei

26

Samsung predbežne zatvára veľký komplex pri meste Gumi do pondelka, príčinou je korona vírus.

Spoločnosť Samsung Electronics včera oficiálne potvrdila výskyt ochorenia korona vírus, v súvislosti s čím sa rozhodli zatvoriť brány tohto výrobného komplexu pri meste Gumi do pondelka. Poschodie, na ktorom bol vírus potvrdený u pracovníka zatvorí spoločnosť až do 25. Februára.

V tlačovej správe Samsung potvrdil rozsiahle testy na ochorenie ako aj karanténu pre pracovníkov, ktorí prišli s infikovaným do kontaktu. Továreň pri meste Gumi vyrába high-end mobilné telefóny najmä pre domáce trhy, pričom jej výroba tak netvorí významnejší podiel na celkovej produkcií tejto značky. Väčšina mobilných zariadení totiž vychádza z továrni vo Vietname alebo Indií.

Ukazuje sa, že Korona vírus bude mať v tomto roku zásadný vplyv na globálnu ekonomiku. Koronavírus bude mať negatívny vplyv na globálnu ekonomiku. Šéfka Medzinárodného menového fondu Kristalina Georgieva uviedla, že v roku 2020 sa zníži jej rast o 0,1 percentuálneho bodu. A to je ešte optimistický odhad.

Fond krátko pred schôdzkou ministrov financií a centrálnych bankárov štátov G20 poukázal na viacero rizík pre zotavenie svetovej ekonomiky. Okrem pokračovania epidémie koronavírusu je to aj prípadné obnovenie obchodných konfliktov medzi USA a Čínou či katastrofy súvisiace so zmenou klímy.

Čítajte viac: Mobile World Congress sa tento rok v Barcelone neuskutoční

Rýchlo sa šíriaca epidémia koronavírusu pribrzdí tempo expanzie Číny na 5,6 %, predpokladá MMF. Ešte vo svojej januárovej prognóze počítal s nárastom čínskej ekonomiky o 6 %. O spomalení ekonomiky svojich krajín už hovoria aj experti z Francúzska a Nemecka