Úvod Ostatné 4ka ponúka 10 gigabajtov dát za jedno euro – má to...

4ka ponúka 10 gigabajtov dát za jedno euro – má to však malé obmedzenie

73
4ka prichádza s novým balíkom Denné nekonečno. Foto: 4ka

Mobilný operátor 4ka oslavuje svoje štvrté narodeniny, pri tej príležitosti predstavil balík Denné nekonečno

Niekomu sa to možno bude mýliť – 4ka už totiž má zaujímavé balíky Sloboda ∞ a dátový balík Nekonečné dáta, resp. Sloboda dáta. Zatiaľčo prvý z nich za 17 eur mesačne ponúka bez viazanosti nekonečné hovory a SMS ak tomu 1 GB dát v celej EÚ, druhý z nich za 12 eur bez viazanosti nekonečné dáta na území SR.

Ponuka dát je silnou stránkou 4ky, svedčí o tom aj fakt, že ich priemerná spotreba na jedného klienta bola minulý mesiac 8,22 GB a v priebehu necelých dvoch rokov sa celová mesačná dátová  spotreba klientov 4ky zvýšila zo 776 TB na aktuálnych 1838 TB.  Načo teda ešte k tomu ďalší balík Denné nekonečno?

Na prezentácii pri príležitosti 4. narodenín 4ky bolo zverejnených niekoľko zaujímavých dát.

To je trochu špecifický dátový balík pre tých, ktorí skôr nárazovo potrebujú väčšie množstvo dát – napríklad si chcú online pozrieť športový prenos. V tom prípade stačí zaplatiť jedno euro a automaticky získajú 10 GB. To  je – v porovnaní s konkurentmi – viac než zaujímavá ponuka.

Tento balík je jednorazový a možno ho využívať maximálne 24 hodín od aktivácie. A to nielen na Slovensku, ale v celej EÚ. Pre jeho aktiváciu bude potrebné zaslať SMS v tvare: DN na číslo 950.

Primárne je balík určený pre zákazníkov bez paušálov, v prípade potreby si však každý môže takto navýšiť predplatené objemy dát v nových paušáloch alebo dátových balíkoch.

Takto rástla v priebehu necelých dvoch rokov celková dátová spotreba 4károv.

Okrem toho 4ka má už tradične na svoje narodeniny darček pre všetkých svojich existujúcich zákazníkov. V piatok 4.10. budú na celom Slovensku Štvorkári dátovať zadarmo. Nie je potrebné nič aktivovať, operátor jednoducho nebude dátovú spotrebu v deň svojich narodenín vôbec účtovať. Je pritom jedno, či bude zákazník v sieti 4ky alebo v sieti partnera v národnom roamingu.