Úvod Počítače AGON AG353UCG: Ultraširoký herný monitor od AOC

AGON AG353UCG: Ultraširoký herný monitor od AOC

62

Ultraširoké monitory síce stále tvoria len pomerne malé percento predajov, no postupne sa dostávajú do obľuby najmä v hráčskej komunite. Výhody pri hraní hier sú nesporné a výrobcovia sa preto orientujú presne týmto smerom. Novinkou v ponuke AOC je model, ako to už pri monitoroch býva, s ľúbezným názvom AGON AG353UCG.

AGON AG353UCG je súčasťou najnovšej generácie produktov AGON 3 a je priamym nasledovníkom veľmi obľúbeného monitoru AG353UCG6. Výbavou svojho predchodcu samozrejme prekonáva, spomeňme napríklad 200 Hz panel, dvojmilisekundovú odozvu a jas až 1000 nitov.

Dizajn sa celkom podaril. Herné monitory od AOC mali vždy nejaký červený akcent a túto farbu nachádzame predovšetkým na stojane. Ten je priestorovo úsporný, pozostáva z podstavca tvaru V a jednoduchej hranolovitej nohy. Na zadnej strane sa nachádza RGB prstenec AOC Light FX, pretože čokoľvek čo má RGB podsvietenie k hernému produktu jednoducho patrí. Aspoň podľa aktuálnych trendov výrobcov. Stojan má nastaviteľnú výšku v rozsahu 120 mm a v hornej časti nechýba ani rukoväť pre lepšie prenášanie.

Výška panelu je podobná 28“ monitorom s pomerom strán 16:9, ale vďaka širšiemu pomeru strán 21:9 umožní majiteľovi viac sa ponoriť do deja filmu či lepšie si vychutnať herný zážitok. Uhlopriečka displeja je tak 35“, displej je navyše zakrivený v polomere 1800R. Obnovovacia frekvencia zastavuje na hornej hranici 200 Hz a doba odozvy je len 2 ms GTG. Obraz preto môže byť ostrý a s výkonnou grafickou kartou aj plynulý bez rozmazávania objektov či trhania. Rozlíšenie panelu je UWQHD a teda 3440×1440 bodov.

Monitor je postavený na 10 bitovom VA paneli s technológiou Quantum Dot, ktorá ponúka 90% pokrytie DCI-P3. Podporuje HDR v hrách pomocou G-Sync Ultimate s minimálnym oneskorením medzi vstupom a výstupom, rovnako ako HDR vo filmoch podporujúcich VESA DisplayHDR 1000. Dynamický rozsah sa pohybuje od 0,05 nitov v čiernej farbe až po 1000 nitov v oblastiach s najvyšším jasom. VA panel zvláda statický kontrast 2500:1, čo je v porovnaní s bežnými IPS alebo TN panelmi zhruba dvojnásobne vyššia hodnota. Dynamickému rozsahu výrazne pomáha až 512 lokálnych stmievajúcich zón.

Parametre vyzerajú veľmi lákavo a ak si už novinku predstavujete na svojom stole, vedzte že budete musieť poriadne zatriasť prasiatkom. AOC AGON AG353UCG by sa na našom trhu mal objaviť ešte v priebehu tohto mesiaca, za fajnových 2509 EUR.

Zdroj: TS AOC