Úvod Menšie kuchynské spotrebiče a roboty Philips Airfryer XXL: Inteligentná teplovzdušná fritéza varí takmer sama

Philips Airfryer XXL: Inteligentná teplovzdušná fritéza varí takmer sama

800

Philips Airfryer XXL pomocou údajov zo senzorov automaticky upravuje čas ako aj teplotu pre dosiahnutie optimálneho výsledku.

Fritézy sú tu s nami odjakživa. Najprv tie klasické olejové kúpele, neskôr s ohľadom na stráženie množstva spotrebovaného tuku pribudli aj teplovzdušné. Výsledkom je lepšie, chutnejšie jedlo, ktoré obsahuje až o 90-percent menej tuku ako pri klasických olejových kúpeľoch.Takou je aj Philips Airfryer XXL.

Nová generácia modelu Airfryer XXL (HD9860/90) je univerzálna fritéza s príkonom 2225 W. Je univerzálna, takže smaží, pečie, griluje aj restuje. Využíva horúci vzduch, takže je schopná fungovať  s malým alebo žiadnym pridaným olejom. Okrem toho využíva aj technológiu Twin TurboStar na odstránenie tukov z potravín. XXL v jej názve značí dostatočnú veľkosť aj na to, aby ste v nej spravili celé kura, alebo takmer 1,5 kg hranoliek.

Teraz prichádza navyše aj s technológiou Smart Sensing, ktorá pomocou senzorov upravuje čas ako aj teplotu pre dosiahnutie optimálneho (chuťou) výsledku. Dokáže aj jedlo konštantne udržiavať pri zvolenej teplote, takže je neustále pripravené na servírovanie. Okrem toho dedikovaná aplikácia NutriU už teraz obsahuje viac ako 600 receptov pre Airfryer, s ktorými r´fritézu dokáže efektívne využiť aj úplný laik.

Philips Airfryer XXL sa môže pochváliť objemom až 3,5 litra. To znamená, že  dovnútra sa zmestí napríklad 1,4 kilogramu hranoliek, či celé kúra. Okrem vyprážania, grilovania a varenia môžete Airfryer používať aj na zohrievanie jedla.

Čítajte viac:

Parné rúry: Pozrite si 10 dôvodov, prečo by ste mali o nich pri zariaďovaní kuchyne aspoň uvažovať

Novinka štartuje s cenou mierne pod 300-eurovou hranicou, postupne prichádza do predaja aj na európsky trh.  V aktuálnom prevedení má modelové označenie HD9860/90. Na našom trhu nájdete však aj jednoduchší a identicky vyzerajúci model HD9650/90, takže pri kúpe dávajte pozor, ktorý vyberáte. Nižšie uvedené video propaguje práve ten druhý z nich. V čase písania tohto článku sme v slovenských e-shopoch ešte nový model nenašli, no keďže v okolitých krajinách už je dostupná, je to zrejme otázka najbližších dní.