Úvod Quanta BLACK Amazon už ponúka svoj nový tablet Fire HD10. Výbava je priemerná, cena...

Amazon už ponúka svoj nový tablet Fire HD10. Výbava je priemerná, cena takisto.

42

Už dlhšiu dobu sme nevideli nový tablet od Amazon, preto nás zaradenie Fire HD10 do cenníka tohto eshopu potešilo. Presne po dvoch rokoch nahradil svojho menovca, zatiaľ sa dá iba predobjednať, no uvádzacia cena je skôr priemerná. Minimálne optikou hardvérovej výbavy. Veľkým plusom je však priama integrácia hlasového asistenta Amazon Alexa.

Už podľa názvu je jasné, že ide o desaťpalcový tablet. Uhlopriečka Full HD IPS displeja je teda 10,1“ pri pomere strán 16:10 (1920×1200 bodov). Základom tabletu je čipset (pravdepodobne od MediaTek) s osemjadrovým procesorom s frekvenciou 2 GHz doplnený o 2 GB RAM. Viac by sa nám páčili tri, alebo rovno štyri gigabajty, ale v tejto cenovej kategórii sú dva gigabajty štandardom.

Vstavané úložisko má kapacitu 32, alebo 64 GB, s možnosťou rozšírenia microSD kartou s kapacitou až 512 GB. Akumulátor vydrží podľa výrobcu 12 hodín na jedno nabitie. Amazon kráča s dobou a tablet opatril Type-C konektorom, aj keď škoda že len vo verzii 2.0. Zadná i predná kamera majú zhodne po 2 MPix.

Systém je postavený na upravenom Androide verzie 9, no najväčšia vychytávka je integrovaný hlasový asistent Amazon Alexa. Tablet tak môžete ovládať len hlasom, čo sa môže hodiť napríklad počas varenia v kuchyni. Ak v domácnosti používate ekosystém od Amazon, Fire HD10 sa stane jeho plnohodnotnou súčasťou.

Fire HD10 si môžete zaobstarať v bielej, čiernej a tmavomodrej farbe. Dostupná bude aj široká ponuka príslušenstva, vrátane dizajnovo vydarených puzdier s integrovaným stojanom či obal pre deti, ktorý ochráni tablet aj pred pádmi. Ceny štartujú na hranici 150 EUR za 32 GB verziu a 190 EUR za 64 GB. Ako to už z Amazon tabletov poznáme, toto sú ceny za dotované verzie s reklamami, verzie bez reklám budú o 15 EUR drahšie. Do predaja sa Fire HD10 dostane 30. októbra.