Úvod Ostatné Americké Vesmírne sily majú nové logo, vyzerá ako zo Star Treku

Americké Vesmírne sily majú nové logo, vyzerá ako zo Star Treku

691
Vesmírne sily
Kapitán Jean-Luc Picard - jedna z najslávnejších postáv Star Treku, hral ho Patrick Stewart.

To, že sa logo šiestej zložky americkej armády, nazvanej Vesmírne sily (Space Forces) podobá na logo Vesmírnej flotily zo Start Treku vás možno neprekvapí, to, že jej príslušníci majú uniformy s lesnou kamuflážou je už možno zaujímavejšie

Vesmírne sily Spojených štátov oficiálne vznikli vlani v decembri, keď americký prezident Trump podpísal príslušný zákon. Ide o vôbec prvú zložku, ktorá vznikla v rámci amerických ozbrojených síl od vytvorenia vzdušných síl pred viac ako 70 rokmi. Ich prvým generálom sa stal John W. Raymond.

Vesmírne sily
Naľavo logo seriálovej Vesmírnej flotily, napravo Trumpových Vesmírnych síl.

Pokiaľ ide o uniformy, možno stojí za povšimnutie, že príslušníci Vesmírnych síl majú lesnú kamufláž, ktorá bude určite praktická. Navyše ide o takmer rovnakú uniformu, s akou už prišli Air Force pred pár rokmi. Iba nášivky a menovky sú tmavomodré na rozdiel od čiernych leteckých a hnedých pozemných.

Keďže sa uniformy s kamuflážou stali okamžite terčom posmechu na internete, vysvetlenie nedalo na seba dlho čakať – podľa predstaviteľov Vesmírnych síl bude ich úlohou chrániť vesmírne objekty – ale nebudú tak robiť z obežnej dráhy, ale zo Zeme a preto je kamufláž praktická.

Vesmírne sily
…a aby sme nezabudli na uniformy s kamuflážou.

Podobné to bolo aj s logom Vesmírnych síl. Americký prezident Donald Trump ho predstavil ďalším typicky „trumpovským“ tweetom: „Po konzultáciách s našimi skvelými vojenskými vodcami, dizajnérmi a ďalšími je mi cťou predstaviť vám nové logo Vesmírnych síl armády Spojených štátov, šiestej zložky našej úžasnej armády!“ A k tomu pripojil logo, ktoré viac než nápadne pripomína logo Vesmírnej flotily z kultového vedecko-fantastického seriálu Star Treku. Bližšie to popisovať netreba, fotografie hovoria dostatočne jasnou rečou.

Aby sme boli korektní, americká armáda obhajuje logo tým, že nie je inšpirované Star Trekom, ale základný deltový motív vychádza z loga amerického vojenského letectva z roku 1942, neskôr ho využila vesmírna zložka amerických Air Forces a odvtedy sa stal významnou súčasťou grafickej podoby, ktorú majú logá organizácií, súvisiacich s vesmírnymi vojenskými technológiami.