Úvod Počítače AOC AG273QZ – špičkový monitor pre esport a profi hráčov

AOC AG273QZ – špičkový monitor pre esport a profi hráčov

16

Spoločnosť AOC patrí medzi najväčšie značky, ktoré sa venujú výrobe herných monitorov a svoje skúsenosti pretavuje do novinky s označením AG273QZ. Tá stavia na paneli s QHD rozlíšením, 27-palcovou uhlopriečkou a obnovovacou frekvenciou 240 Hz.

Monitor je súčasťou rodiny AGON, rodiny prémiových herných modelov od AOC a svojimi parametrami nebude značke rozhodne robiť hanbu. Postavený je okolo 27-paclového TN panelu s rozlíšením 2560×1440 bodov a podporuje DisplayHDR400 s certifikáciou VESA, takže hry a filmy s podporou HDR dokáže zobraziť v plnej paráde. Na TN panel ponúka celkom slušný rozsah farieb, zvládne 126,4% sRGB a 93,7% AdobeRGB farebného priestoru. A keď sme už pri tých farbách, na zadnej strane monitora nechýba konfigurovateľné RGB podsvietenie AOC Light FX.

Monitoru tejto kategórie samozrejme nesmie chýbať AMD FreeSync Premium Pro, ktorá minimalizuje latenciu spôsobenú rozsiahlym mapovaním tónov HDR, zatiaľ čo jej podpora variabilnej obnovovacej frekvencie eliminuje trhanie obrazu. Panel zvláda maximálny jas 400 nitov, čo je dôležité nielen pre hranie hier, ale aj sledovanie filmov.

Herný monitor od AOC bezpečne spoznáte aj vďaka praktickej rukoväti v hornej časti stojana, ktorá zjednodušuje jeho prenášanie po turnajoch a LAN párty. Na oboch stranách monitora sa nachádzajú praktické háčiky na zavesenie slúchadiel. Samotný stojan je ergonomický, umožňuje nastavenie výšky, náklonu a otočenia, každý si tak nájde svoju polohu. Stojí na elegantnom trojnohom podstavci, ktorý poskytuje dostatok stability a pritom nezaberá na stole priveľa miesta. Nechýba šesť herných režimov, z ktorých sa trojica dá ďalej prispôsobiť a nové aktualizované OSD rozhranie a G-Menu.

AOC AGON AG273QZ sa objaví v ponuke našich eshopov v priebehu nasledujúcich týždňov, odporúčaná cena je 769 EUR. Či je to dobrá cena alebo nie, to už necháme na vás. Novinka je však určite zaujímavým upgradeom, napríklad ak chcete vymeniť svoj aktuálny 25“ Full HD 120 Hz monitor.

Zdroj: TS AOC