Úvod Mobily Je tu nový kompaktný iPhone SE, cena určite poteší

Je tu nový kompaktný iPhone SE, cena určite poteší

16
iphone se

Starší vzhľad je pri iPhone SE je oživený tromi farebnými prevedeniami, pohľad „pod kapotu“ však poteší, radosť budú mať  aj priaznivci menších uhlopriečok a praktickejších rozmerov.

Nová generácia telefónu iPhone SE prichádza v kompaktnom prevedení so 4,7-palcovým displejom Retina HD, pod ktorým pracuje silný čip A13 Bionic a na pomery Apple atraktívnou cenou.  Odoykanie je opäť riešené čítačkou odtlačkov prstov a smartfón má odolnosť proti prachu aj vode podľa štandardu IP67 (1 meter hĺbky maximálne 30 minút). 64 GB verzia bude stáť 479 eur, 128 GB verzia 529 a 256 GB verzia 649 eur. Objednávky štartujú dnes poobede.

S telom známej osmičky opäť prichádza osvedčený mix hliníku, skla a výrazného rámika okolo displeja. Pod predným sklom nájdete už spomínaný 4,7-palcový displej Retina HD s vysokou presnosťou farieb a podporou prehrávania štandardov Dolby Vision a HDR10. V tlačidle Home zo zafírového sklíčka je  integrovaná čítačka odtlačkov prstov Touch ID, samotný telefón vsádza na systém haptickej spätnej väzby pre rýchle funkcie.

Čip A13 Bionic bol prvýkrát predstavený v aktuálnej generácii iPhone 11 a iPhone 11 Pro a Apple o ňom hovorí ako o najrýchlejšom čipe v mobilnom telefóne, ktorý poskytuje potrebný výkon pre všetky dnešné potreby či ide o hry, úpravu fotografií, či zážitky z rozšírenej reality. Zároveň ponúka veľmi efektívnu správu  batérie (bezdrôtovým nabíjaním telefón dostanete na 50-percent batérie už za tridsať minút), ktorej presnú kapacitu ešte nepoznáme.

iPhone SE

 

Pokiaľ ide o fotografie, iPhone SE uspokojí aj náročných. Kamera so širokouhlou clonou a rozlíšením 12 megapixelov a ohniskom f / 1,8 využíva obrazový procesor  a Neural Engine čipu A13 Bionic.

O dokonalý samo-portrét by sa mala postarať aj predná kamera. Hlavná zadná kamera podporuje snímanie videa vo vysokej kvalite pri 4 K s rýchlosťou 60 snímok za sekundu ako aj detailnejší záznam s rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Nahrávanie zvuku v režime stereo je samozrejmosťou a Apple samozrejme nezabúda vyzdvihnúť svoju prepracovanú stabilizáciu. Telefóny by sa mali dostať na trh do týždňa po spustení objednávok.