Úvod Ostatné Apple Pay sa rozširuje, spustila ho aj Prima banka: Pozrite sa, ako...

Apple Pay sa rozširuje, spustila ho aj Prima banka: Pozrite sa, ako túto službu jednoducho nastavíte v mobile

177
Služba Apple Pay sa na Slovensku rýchlo rozširuje.

Najnovšie pomerne nečakane spustila službu ďalšia z veľkých bánk – Prima banka. V jednoduchom návode si ukážeme, ako sa dá aktivovať na iPhone, postup na iných zariadeniach (Apple Watch) je však veľmi podobný. V prípade iPhonov službu možno využívať s modelmi 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max, XR a samozrejme aj na najnovších modeloch 11, 11 PRo a 11 Pro Max.

Používanie Apple Pay je pomerne jednoduché, umožňuje platiť mobilom alebo hodinkami rovnako, ako bezkontaktnou platobnou kartou, tú pri sebe mať nemusíte. Celým procesom aktivácie služby v mobile vás prevedie jednoduchý a intuitívny sprievodca:

Sprievodca pridávaním karty do služby Apple Pay.

Počet bánk, ktoré službu na Slovensku ponúkajú, stále rastie. Funguje s najbežnejšími platobnými kartami Maestro, MasterCard, Visa… Aktuálny zoznam bánk najlepšie zistíte priamo v nastaveniach služby, pri jej aktivácii. Tam uvidíte nasledujúci zoznam, z neho musíte vybrať a zakliknúť vašu banku:

 

Zoznam na obrázku je neúplný, bánk je samozrejme viac, v menu treba rolovať.

Po výbere vašej banky sa vám následne v mobile objaví okno so skenerom – cez kameru iPhone naskenujte platobnú kartu tak, že ju umiestite do stredu okna, následne sa údaje z nej, teda číslo a meno prenesú priamo do mobilu. Zadať bude treba aj bezpečnostný CVV kód. To treba prirodzene ručne.

Ak ju skener nedokáže prečítať – nám sa tak stalo napríklad v prípade Bratislavskej mestskej karty – tak údaje môžete vypísať aj ručne. My sme, z pochopiteľných dôvodov na nasledujúcom obrázku kartu nechali mierne rozostrenú. Inak je samozrejme skener spoľahlivý.

Po správnom naskenovaní, respektíve ručnom zadaní údajov z karty sa vám objavia Podmienky používania služby.

Treba si ich pozrieť a následne aj s nimi vyjadriť súhlas:

Podmienky používania služby treba potvrdiť, respektíve vyjadriť s nimi súhlas.

Vzápätí vám prostredníctvo textovej správy príde – rovnako ako pri overovaní akejkoľvek inej platby – sms kód, ktorý do služby treba zadať:

Zadanie overovacieho kódu.

Po overení bankou je karta pridaná do Wallet a môžete naplno využívať službu Apple Pay. Telefón pritom stačí priložiť k platobnému terminálnu rovnako ako bezkontaktnú kartu.

Jediný rozdiel je v tom, že platbu následne treba potvrdiť biometricky odtlačkom prstu, prípadne skenom tváre. Podobný postup platí aj pri  pridávaní ďalších typov kariet do služby, respektíve aplikácie Wallet, napríklad zákazníckych kariet.