Úvod Quanta BLACK Apple predstavil nové slúchadlá AirPods Pro, majú aktívne potláčanie hluku a nebudú...

Apple predstavil nové slúchadlá AirPods Pro, majú aktívne potláčanie hluku a nebudú lacné

58
Nové Apple AirPods Pro

Nová generácia AirPods s prídavkom Pro sa navyše môže pochváliť aj dobrou odolnosťou voči vode a potu, spĺňa normu IPX4

Nové slúchadlá AirPods Pro sa dostávajú do predaja prakticky okamžite, dostupné budú už od 30. októbra. A aké sú hlavné zmeny?

Najväčšou inováciou Apple AirPods Pro je aktívne potláčanie hluku.

Ich odlišný vzhľad upúta na prvý pohľad. Nie je však samoúčelný.  Aj vďaka nemu bolo možné do nich pridať najzásadnejšiu novinku, spomenutú už v nadpise – aktívne potláčanie hluku. Majiteľ si pritom bude môcť túto funkciu zapnúť aj vypnúť – a to buď prostredníctvom smartfónu alebo podržaním prstov na oboch slúchadlách súčasne.

Pre čo najúčinnejšie aktívne potláčanie hluku využívajú slúchadlá dva mikrofóny a softvér, ktorý nepretržite sleduje úroveň okolitého hluku.

Poteší aj zvýšená odolnosť voči vode a potu, daná certifikáciou IPX4. Tá znamená, že sú odolné proti striekajúcej vode (tým je myslené, že voda strieka na zariadenie zo všetkých uhlov, pri tlaku 50-150 kN/m2, v množstve 10 litrov za minútu po dobu najmenej 5 minút).

AirPods Pro sú dostupné s nástavcami v troch veľkostiach.

Slúchadlá využívajú procesor H1 a nechýba ani podpora hlasovej asistentky Siri. Pokiaľ ide o praktické vlastnosti, tak na jedno nabitie by mali vydržať hrať približne 5 hodín (bez funkcie aktívneho potláčania hluku), po opakovanom dobití priamo z puzdra 24 hodín. Puzdro tiež mierne zmenilo vzhľad, dá sa dobíjať aj bezdrôtovo, respektíve cez kábel Lightning/USB-C. Pre ich bezproblémové fungovanie treba mať aktuálny softvér, teda prejsť na iOS 13.2 a nasledujúce verzie.

Cena slúchadiel sa bude pohybovať mierne pod hranicou 290 eur.

Aby sa komfortne nosili, tak súčasťou balenia sú tri veľkosti silikónových nástavcov (štupľov). A keď náhodou neviete, ktorá veľkosť je pre vás ideálna, zistíte to v aplikácii. Špeciálny ekvalizér navyše dokáže upraviť zvuk tak, aby bol optimálne práve pre vaše uši. A aby sme napokon nezabudli na to najdôležitejšie – cenu. Apple AirPods Pro sa u nás budú predávať už od 30. októbra, cena sa bude pohybovať mierne pod 290-eurovou hranicou.