Úvod Mobily Do predaja sa chystá nástupca lacného iPhonu SE, pozrite si parametre

Do predaja sa chystá nástupca lacného iPhonu SE, pozrite si parametre

1029

Apple aktuálne predáva šesť modelov iPhone, ale momentálne mu chýba telefón s nižšou cenou. Fanúšikovia menších, cenovo dostupných telefónov preto žiadajú nástupcu modelu  iPhone SE od spoločnosti Apple, ktorého výroba skončila v septembri 2018.

Mnohí si pôvodne mysleli, že nástupcom modelu iPhone SE bude iPhone XR, keď však prišiel na trh, bol podstatne väčší a drahší, takže miesto pre vstupný model zostáva stále voľné. Už to ale nemusí dlho platiť. Podľa agentúry Bloomberg sa Apple pustí do výroby lacnejšieho modelu už vo februári a v marci ho aj predstaví verejnosti.

iPhone SE prvej generácie si získal ľudí nielen priaznivou cenou

Nové zariadenie by malo byť podobné modelu iPhone 8 a zachovať si uhlopriečku 4,7“. Aj keď je model iPhone 8 ešte stále v predaji, nový model (SE2?) ho určite prekoná súčasnými technológiami a najmä aktuálnym procesorom z modelu iPhone 11. Bloomberg uvádza, že novinka by mala opäť tlačidlo „domov“, no príde o niektoré novinky ako rozpoznávanie tváre.

Čítajte viac: Spustenie služby Apple TV+ na Slovensku: 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť

A pár informácií na túto tému “prihodil” aj analytik Ming-Chi Kuo, ktorý už v minulosti prišiel s niekoľkými “zákulisnými” informáciami z dielní Apple, z ktorých sa napokon väčšina ukázala ako správa.

Teraz napísal, že podľa neho bude mať nový iPhone SE 2 tieto parametre:

  • 4.7-palcový displej
  • A13 čip
  • 3GB RAM
  • 64 GB užívateľskej pamäte
  • vylepšená LCP anténa
  • farby šedá Space, červená a strieborná
  • ceny v USA by mali začínať na 399 dolároch

Vyššie spomínaná agentúra Bloomberg k tomu ešte doplnila, že vzhľadovo bude vychádzať z iPhonu 8 a bude obsahovať Touch ID namiesto rozpoznávania tváre