Úvod Quanta BLACK Archer AX10 je ideálnym kandidátom na domáci router

Archer AX10 je ideálnym kandidátom na domáci router

17

TP-Link je v našich končinách veľmi známou značkou a práve v domácnostiach si získal svoje renomé. Novinka s názvom Archer AX10 prináša všetko, čo je pre modernú domácnosť nevyhnutné. Vďaka Wi-Fi 6 už nemusíte riešiť gigabitovú sieť po kábloch.

Vyššia kapacita siete pochrúme čokoľvek. Streaming v 8K rozlíšení, zálohovanie veľkých objemov dát na domácu NAS na hranici rýchlosti pevných diskov či videochat vo vysokom rozlíšení. Nebudete zbytočne čakať za ničím a používateľský zážitok je to čo sa v dnešnej dobe počíta. Len si poriadne pripravte aj zvyšok siete a pripojené zariadenia. Archer AX10 za ničím čakať nebude.

Už na prvý pohľad zaujme zariadenie štvoricou antén, čo zároveň napovedá, že je vybavené technológiou MU-MIMO pre súčasné pripojenie mnohých zariadení. Vďaka technológiu pre tvarovanie signálu z antén poskytne plynulé a stabilné pripojenie v každom kúte domácnosti.

Základom hardvérovej výbavy je trojjadrový procesor taktovaný na 1,5 GHz. Ten zaisťuje hladké spracovanie veľkého objemu dát, minimalizuje latenciu siete a zabezpečuje stabilné pripojenie zariadení. Výsledkom je tak rýchla odozva sieťových, či zdieľaných zdrojov a rýchly prenos dát medzi zariadeniami.

Archer AX10 má päť gigabitových ethernet portov, ale to už má každý moderný router. Bezdrôtová sieť v 5 GHz pásme dosahuje rýchlosť až 1,2 GB/s a v 2,4 GHz pásme rýchlosť 300 Mb/s. Tieto parametre patria ešte stále do vyššej triedy domácich routerov. Jediným limitom pri prehrávaní streamovaného videa tak bude už len rýchlosť vášho poskytovateľa pripojenia.

Archer AX10
Archer AX10

Modernému routru nesmie chýbať mobilná aplikácia. Tether od TP-Link je dostupná pre Android i iOS. Zmenu hesla, nastavenie parametrov siete či vytvorenie hosťovskej siete je tak otázkou niekoľkých sekúnd. A pritom je jedno, či ste, alebo nie ste práve doma. Niektoré z nastavení viete meniť aj bez toho, aby ste čo i len pohli prstom. Router podporuje hlasovú asistentku Alexa od Amazon, takže stačí svoju požiadavku len vysloviť.

Router je už na ceste do našich eshopov a jeho cena by sa mala pohybovať okolo veľmi atraktívnej hranice 90 EUR.

Zdroj: TP Link