Úvod Počítače ASUS uvádza na trh herný monitor veľkosti televízora

ASUS uvádza na trh herný monitor veľkosti televízora

28

Vo svete herných monitorov je takou rozumnou hornou hranicou 32 palcová uhlopriečka. Pre konzoly je už celkom prirodzeným zobrazovacím zariadením televízor, no tie nedosahujú parametre skutočných monitorov. ASUS sa rozhodol, že dá hráčom monitor s prvotriednymi parametrami a veľkosťou televízora. A to rovno so 65 palcovou uhlopriečkou.

Veľkoformátový ROG Swift PG65UQ má na svoju uhlopriečku naozaj impozantné parametre. HDR panel typu VA s rozlíšením 3840×2160 a obnovovacou frekvenciou 144 Hz pokrýva 95% farebného spektra DCI-P3 má aj funkciu lokálneho stmievania. FALD (full array local dimming) je riadené naprieč 384 zónami, každá zóna má maximálny jas 1000 cd/m2. Vďaka tomu má monitor vysoký kontrast, takže tmavé scény budú pôsobiť bohatšie a dynamickejšie.

Monitor samozrejme podporuje technológiu NVIDIA G-SYNC Ultimate, pre najnáročnejších hráčov je tak ideálnou voľbou. Funguje bezproblémov takisto s konzoulou Xbox One, keďže prostredníctvom HDMI pripojenia podporuje variabulnú obnovovaciu frekvenciu 48-60 Hz.

ROG Swift PG65UQ však nie je určený len pre hranie. Je vhodným spoločníkom aj pre sledovanie filmov a multimédií. S certifikáciou Ultra HD Premium vo filmoch poskytne ostré detaily a dobrý zážitok. Vstavané reproduktory ponúkajú výkon 2×15 W, škoda že integrovaný subwoofer chýba.

Monitor s uhlopriečkou 65 palcov, nie je lacnou záležitosťou. ASUS si pýta za novinku 4449 EUR. Nuž ale po čom zaplesá srdce hráča…

Zdroj: TS ASUS