Úvod Quanta BLACK Audiofilská značka Bose zatvára všetky svoje predajne v Európe a v USA

Audiofilská značka Bose zatvára všetky svoje predajne v Európe a v USA

1117
Bose
Spoločnosť Bose zatvorí vyše 100 svojich predajní.

High-endový výrobca slúchadiel a reproduktorov Bose oznámil, že zatvára všetky predajne v USA, Európe, Japonsku a Austrálii. Spolu ich je 119.

Vo zvyšku sveta zostane naďalej fungovať 130 obchodov Bose v Číne, Spojených arabských emirátoch, Indii a Južnej Kórey.  Dôvodom tohto pomerne odvážneho kroku je rastúca popularita online nakupovania a klesajúci záujem spotrebiteľov o kamenné obchody.

Spoločnosť nezverejnila, koľko zamestnancov bude prepustených, ale odhaduje sa, že to budú rádovo stovky. Aby zamedzila dezinterpretáciám, jej predstavitelia pre server Engadget výslovne uviedli: „Naše slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku, bezdrôtové športové slúchadlá, prenosné a inteligentné reproduktory sa čoraz viac nakupujú prostredníctvom elektronického obchodu.“

V praxi to podľa predstaviteľov spoločnosti znamená, že možnosť osobne si vybrané produkty otestovať v kamenných obchodoch bola veľmi dôležitá v 90-tych rokoch minulého storočia, v čase keď aj spoločnosť Bose otvorila svoj prvý obchod v USA.

Čítajte viac:

Bose Headphones 700 „soapstone“ sú highendové slúchadlá, navrhnuté špeciálne pre ženy

V priebehu posledných rokov sa však celková kvalita audio produktov natoľko zlepšila a vzrástol počet rešpektovaných recenzií  a recenzentov, ktoré sú dostupné každému, kto využíva internet, že ich online nákup je úplne bezpečný a možno si vopred zistiť všetky dôležité informácie a názory na zvolený produkt..

Preto slúchadlá a reproduktory Bose budú predávané už iba cez web spoločnosti alebo prostredníctvom online obchodov tretích strán, k akým patrí napríklad  Amazon.