Úvod Inteligentný dom Axis predstavil „arašidovú“ IP kameru s dvomi senzormi

Axis predstavil „arašidovú“ IP kameru s dvomi senzormi

40
Axis

Špecifický tvar novej kamery Axis, pripomínajúci arašid, zaistí široký prehľad v dvoch rôznych smeroch zároveň a popritom aj detailné zábery.

Axis uvádza na trh viacsmerovú sieťovú kameru s modelovým označením  P3715-PLVE a s dvojitým senzorom. Tá je navrhnutá pre čo najširší záber priestoru aj podrobné pokrytie detailov pri nočnej aj dennej prevádzke a aj pri náročných svetelných podmienkach. Viacsmerový monitoring ju predurčuje napríklad pre školské haly, alebo chodby v rôznych budovách.

Axis

Model P3715-PLVE má jedinečnú konštrukciu kupoly v tvare arašidu a umožňuje ušetriť inštalačné náklady vďaka flexibilnému polohovaniu oboch varifokálnych hláv kamery. Každú hlavu je možné ovládať samostatne a zaistiť tak zábery z dvoch rôznych smerov súčasne. Alebo je možné obe hlavy nastaviť rovnakým smerom, takže môžu ten istý objekt zachytiť v širokouhlom zábere a súčasne aj v priblíženom detaile.

Vďaka technológiám Axis Lightfinder a Axis Forensic WDR dokáže táto kamera verne zachytiť farby a podrobné detaily i v náročných podmienkach alebo pri slabom osvetlení. Infračervený prísvit v rozsahu 360 ° s možnosťou individuálneho nastavenia jednotlivých LED a s automatickým IR filtrom zabezpečuje nadštandardnú obrazovú kvalitu vo dne v noci.

Kamera AXIS P3715-PLVE je vybavená diaľkovo ovládateľným priblížením a ostrením. Umožňuje tak rýchlu a presnú inštaláciu. Funkcia Zipstream s podporou formátu H.264 významne obmedzuje požiadavky na šírku pásma a kapacitu úložiska bez toho, aby to malo akékoľvek vplyv na obrazovú kvalitu.

AXIS P3715-PLVE  – základná špecifikácia:
  • Rozlíšenie 2× 2 Mpx, viacsmerová kamera s jedinou IP adresou
  • Funkcia panoramatického snímania, otáčania a náklonu
  • IR prísvit v rozsahu 360° s individuálne nastaviteľnými LED
  • Technológie Axis Lightfinder a Forensic WDR
  • Kompresná technológia Zipstream s podporou formátu H.264

Kamera sa začne predávať už v priebehu  tohto leta, slovenskú cenu ešte nemá stanovenú, n vzhľadom na ostatné trhy by sa mala pohybovať mierne nad 800-eurovou hranicou.