Úvod Quanta BLACK Panasonic má bluetooth slúchadlá s najefektívnejším potlačením hluku

Panasonic má bluetooth slúchadlá s najefektívnejším potlačením hluku

373
Panasonic

Aktívne potlačenie šumu pri modeli RZ-S500W je založené na kombinácii priameho rušenia a rušenia spätnou väzbou, ako aj digitálneho a analógového spracovania signálu. Táto kombinácia umožňuje spoločnosti Panasonic implementovať jedno z najlepších riešení potlačenia hluku na trhu.

Bezdrôtové slúchadlá sú ozajstným hitom poslednej sezóny a ten, kto sa nechce spoľahnúť na modely, ktoré dnes dodávajú výrobcovia ku svojim mobilným zariadeniam, majú čoraz viac na výber. Panasonic aktuálne predstavuje dve nové bezdrôtové slúchadlá True Wireless, ktoré sľubujú zapôsobiť vynikajúcim zvukom, slobodou bezdrôtového pripojenia a veľmi stabilným pripojením Bluetooth.

PanasonicModel RZ-S500W je k dispozícii v prevedení Dusty White alebo Deep Black a v súčasnosti ponúka najlepšie možné aktívne potlačenie šumu pre slúchadlá True Wireless.

Model RZ-S300W je rovnako veľmi kompaktný a má priemer iba 17 mm. Obi dva nové modely Panasonic True Wireless sľubujú aj bezchybnú funkciu tzv. hands-free telefonovania s vynikajúcou zrozumiteľnosťou reči.

Aktívne potlačenie šumu RZ-S500W je založené na kombinácii priameho rušenia a rušenia spätnou väzbou, ako aj digitálneho a analógového spracovania signálu. Táto kombinácia umožňuje spoločnosti Panasonic implementovať jedno z najlepších systémov potlačenia hluku na trhu.

ajskôr analyzuje rušenie vpred rušivé zvuky, ktoré sa vyskytujú mimo slúchadiel, aby ich účinne maskovalo. Systém spätnej väzby detekuje šum, ktorý vzniká vo vnútri ušného tunelu a využíva analógové spracovanie signálu. Pretože má iba minimálnu latenciu, je možné veľmi presne a spoľahlivo potlačiť nežiaduce zvuky vyskytujúce sa v slúchadlách. Systém duálneho hybridného potlačenia hluku tak vytvára ideálny základ pre poslucháča, aby si hudbu mohol vychutnať naplno.

Pri klasických bezdrôtových slúchadlách True Wireless sa môže stať, najmä na preplnených miestach, že spojenie Bluetooth sa na chvíľu preruší. Pri modeloch RZ-S500W a RZ-S300W inovatívne usporiadanie antény okolo ovládacieho senzora zabezpečuje výrazne lepšie a stabilnejšie pripojenie Bluetooth a oveľa kompaktnejšiu konštrukciu. Samostatný prenos signálov pre pravý a ľavý kanál tiež zvyšuje stabilitu spojenia Bluetooth, pretože medzi pravou a ľavou ušnicou sa nemusia vysielať žiadne ďalšie rádiové signály. Okrem toho sa tým optimalizuje vyváženie doprava / doľava ako aj synchrónna reprodukcia zvuku.

RZ-S500W aj RZ-S300W používajú pre funkciu telefónu vysokovýkonné MEMS mikrofóny. Špeciálne umiestnenie mikrofónov vo vnútri slúchadiel potláča aj hluk vetra. Navyše vďaka technológii Beam Forming RZ-S500W je všetok okolitý hluk účinne maskovaný, takže konverzačný partner skutočne dostane iba dôležité hlasové správy vo vynikajúcej kvalite.

Ak je zapnutý režim potlačenia hluku, stačí jednoducho klepnúť na dotykový senzor, aby ste počuli dôležité informácie a oznámenia. Takto aktivovaný režim interakcie umožňuje prenikanie všetkého okolitého hluku, aj keď hrá hudba. Okrem toho, stlačením senzora na dve sekundy môžete natrvalo zapnúť alebo vypnúť režimy potlačenia okolitého hluku a potlačenia hluku.

Hlasoví asistenti ako Siri alebo Google Assistant dokážete aktivovať aj prostredníctvom dotykového ovládacieho panela. Používatelia systému Amazonu Alexa zapínajú tohto asistenta priamo prostredníctvom aplikácie Alexa na svojom smartfóne. Od jari 2020 bude možné hlasovú službu Amazon zapnúť aj priamo pomocou dotykového ovládača na držiaku do uší.

Čítajte viac: Sennheiser má nové bezdrôtové štupľové slúchadlá za zaujímavú cenu

Pomocou aplikácie „Panasonic Audio Connect“ budú zákazníci schopní ovládať ďalšie funkcie, napríklad jednoduché spárovanie slúchadiel True Wireless so smartfónom. Okrem toho je možné pomocou aplikácie nastaviť základné nastavenia, ako napríklad silu funkcie potlačenia hluku (RZ-S500W) a rôzne režimy zvuku. Ak stratíte alebo nesprávne umiestnite ušné vložky, dokážete ich jednoducho a rýchlo vyhľadať iba pomocou aplikácie. Aplikácia je k dispozícii zadarmo pre zariadenia iOS a Android.

Vďaka zaoblenému tvaru ušných vložiek poslucháči poslúchajú veľmi pohodlne a pohodlne aj pri dlhom počúvaní hudby. Na dosiahnutie tohto tvaru spoločnosť Panasonic analyzovala veľké množstvo 3D údajov o ušiach, čo optimalizovalo uhol a dĺžku zvukových portov. Modely RZ-S500W a RZ-S300W sú odolné voči striekajúcej vode podľa štandardu IPX44, takže nič nebráni použitiu v silnom vetre a zlom počasí. RZ-S300W je k dispozícii v troch farbách Deep Black, Dusty White a Mint Green, RZ-S500W v Deep Black a Dusty White. Nabíjacia skrinka v rovnakej farbe je ľahká a kompaktná s hmotnosťou iba 41 gramov.

Slúchadlá Panasonic True Wireless budú k dispozícii od mája 2020 za cenu 179,99 eur (model RZ-S500W) alebo 119,99 eur za model RZ-S300W.