Úvod Ostatné Black Mesa je už dostupná na hernej platforme Steam

Black Mesa je už dostupná na hernej platforme Steam

17

Dlho očakávané sa stalo skutočnosťou. Black Mesa sa dnes oficiálne zaradila do ponuky Steamu. Mnohí hovoria o tom, že práve takto mal vyzerať pôvodný Half Life Source. Pred niekoľkými rokmi sa dalo dokopy zopár šikovných herných programátorov a začali pracovať na mode pôvodnej hry. Ten dostal názov Black Mesa Source, no postupom času sa nezávislému štúdiu Crowbar Collective podarilo vytvoriť celkom novú hru. Black Mesa.

Veľa hráčov a fanúšikov Half-Life série sa nevedelo samostatnej Black Mesa dočkať. Prvý diel patrí medzi tie prelomové hry histórie, na ktoré sa nikdy nezabúda. Vidieť ho rozšírený, s novou grafikou a upravenými hernými mechanikami bol aj naším snom. Gordon Freeman, mladý nádejný vedec pracujúci na tajnom projekte, si jeden večer trochu vyhodil z kopýtka, a na druhý deň zaspal do práce. Začiatok nového dňa teda nič extra, no ten bol ešte celkom v pohode vzhľadom na to, aké udalosti nasledovali.

Ak si už nepamätáte dej prvého Half-Life a radi by ste si ho pripomenuli, je najvyšší čas. Utekajte na Steam a investujte do nostalgie bez jedného centu 18 EUR. V porovnaní s hrou z roku 2004 poriadne stúpli hardvérové požiadavky. Minimálna konfigurácia predstavuje dvojjadrový procesor s frekvenciou 2,6 GHz, 6GB RAM, dedikovaný grafický adaptér s 2 GB VRAM a 20 GB voľného miesta. Najmä kapitola na planéte Xen ešte nie je celkom dobre optimalizovaná a potrápi aj výkonný hardvér.

Hra je postavená na modifikovanom Source engine vyzerá podstatne lepšie ako originál, aj keď starý engine je miestami poznať. Vizuálne sa však dosýta pokocháte práve v poslednej kapitole Xen. Tá je rozšírená a dlhšia a má priam unikátnu atmosféru.

Ak po nociach spávate s páčidlom pod vankúšom a v práci máte na stene ošúchanú fotku Gabeho, toto je jednoznačne povinná jazda. Je to ako keby ste sa previezli na svojom prvom aute. Akurát ho niekto dôkladne opravil a poriadne naleštil. Ak patríte k mladším hráčom, určite si najprv zahrajte pôvodný Half-Life a potom Black Mesa. Dáva to zmysel a novinku si vychutnáte ešte viac.

Black Mesa nájdete v ponuke obchodu Steam