Úvod Mobily Skvelá správa pre milovníkov telefónov s fyzickou klávesnicou

Skvelá správa pre milovníkov telefónov s fyzickou klávesnicou

66

Mobilné telefóny so značkou BlackBerry sa na trh pravdepodobne vrátia už v polovici budúceho roka

Túto pomerne zásadnú informáciu pre mnohých milovníkov kedysi slávnej značky do sveta dnes vypustila spoločnosť OnwardMobility, ktorá informovala o podpise zmluvy so samotnou spoločnosťou BlackBerry ako aj FIH Mobile (dcéra Foxconn). Jej obsahom je predovšetkým spolupráca na príprave nového 5G zariadenia nesúceho značku BlackBerry, ktoré sa má na americký a európsky trh dostať v polovici roka 2021.

Zariadenia, ktoré pod značkou BlackBerry predávala spoločnosť TCL. Ich predaj ukončili práve počas tohto mesiaca.

Prvé informácie sú v podstate veľmi stručné, spoločnosť OnwardMobility hovorí o viac ako aktuálnej potrebe bezpečných nástrojov na správu čoraz väčšieho objemu dát. Nové zariadenie bude opäť postavené na operačnom systéme Android a okrem podpory 5G bude mať samozrejme aj fyzickú klávesnicu. Podľa oficiálneho vyjadrenia CEO spoločnosti BlackBerry má nová spoločnosť plnú dôveru ako aj podporu pri uvedení nového zariadenia pod týmto menom na trh.

Samotná správa prichádza takmer v hodine dvanástej. Práve počas tohto mesiaca totiž spoločnosť TCL, ktorá vyrábala zariadenia BlackBerry KeyOne, Key2 a Key2 LE, definitívne ukončila predaj týchto zariadení.