Úvod Fotoaparáty a kamery Dizajnová a zároveň lacná kamera Blink Mini postráži vašu domácnosť

Dizajnová a zároveň lacná kamera Blink Mini postráži vašu domácnosť

236
blink

Nesmie vypadnúť prúd, to je jediná slabosť novej minikamery od spoločnosti Blink, vlastnenej Amazonom

Bezpečnosť domácnosti je jednou z najzákladnejších úloh inteligentnej domácnosti a človek si rád vždy pozrie aj na diaľku to, čo sa doma bez neho deje. Práve do tejto úlohy vstupuje spoločnosť Blink, patriaca pod samotný Amazon, ktorá ponúka hneď niekoľko riešení. Jedným z tých zaujímavejších je úplná novinka, Blink Mini. Kamera, ktorá na trh dorazí už trinásteho mája za cenu 39.99 EUR.

Najväčšou výhodou kamery Blink Mini je záznam vo formáte 1080p, zachytávanie pohybu a schopnosť obojsmerného dorozumievania sa. Aj vzhľadom na cenu však netreba mať príliš veľké očakávania o vodotesnosti a odolnosti. Ide o interiérovú kameru, ktorá sa napája priamo z elektrickej siete (preto ak nebude elektrika, nebude ani obraz) a ktorá je samozrejme kompatibilná s virtuálnym asistentom Amazon Alexa.

blink

Čítajte viac: FridgeCam – malá kamera, ktorá z vašej chladničky urobí inteligentný spotrebič

V jednoduchosti je krása a tak po rozbalení bude stačiť zapojiť kameru do elektriky, pripojiť ju na vašu wifi sieť a pustiť sa do objavovania jej schopností. Za túto cenu ide o priam bezkonkurenčnú ponuku a nevieme sa dočkať, kedy Amazon vybaví našu predobjednávku.