Úvod Gadgety Nový pomocník pre domácich majstrov: Bosch Atino

Nový pomocník pre domácich majstrov: Bosch Atino

172
Bosch Atino

Laserové navádzanie do dokonalej roviny

Atino je prvý manuálne ovládaný líniový laser so zabudovaným pásmom pre domácich majstrov od spoločnosti Bosch. Jedinečný koncept tohto nástroja umožňuje používateľovi rýchlo a jednoducho zarovnať a pripevniť objekty na stenu bez pomoci ďalšej osoby. Atino je možné pripevniť k stene pomocou gélovej podložky alebo pripináčikov (v závislosti od povrchu steny). Laserovú čiaru je možné zarovnať ako vodorovne, tak aj zvislo v uhloch 0,90,180 a 270 stupňov. Presnosť merania je ±0.3 stupňa.

Bosch Atino

LED osvetlenie v strede pomocou semaforu indikuje, či je možné prístroj správne vyrovnať: Pokiaľ sa svetlo rozsvieti na červeno, laserová čiara nie je správne vyrovnaná. Pokiaľ sa horná polovica svetla rozsvieti na žlto, laserová čiara je takmer rovná – prístroj ľahko pootočte nahor. Pokiaľ svieti spodná časť svetla na žlto, pootočte prístrojom ľahko dole. Pokiaľ sa svetlo rozsvieti na zeleno, potom je laserová čiara správne vyrovnaná. Všetky tieto chyby zarovnávania pri umiestňovaní háčikov na kabáty, obrazy, police a pod., sú teraz už minulosťou.

Ovládanie Atina je veľmi intuitívne. Na hladkých povrchoch ako sú dlaždice, drevo, mramor alebo upravený betón, sa laser pripevní k stene pomocou gélovej podložky, ktorú je možné použiť opakovane. Pre steny s drsným povrchom vymente gélovú podložku za pripináčiky, ktoré držia prístroj v požadovanej polohe pomocou dvoch pripináčikov. Následne zapnite laser a otáčajte puzdrom v požadovanom smere, kým nebude línia správne vyrovnaná.

Bosch Atino

Aby bolo možné presne označiť referenčný bod, Atino je vybavené otvorom pre označenie v strede zariadenia. Použitím výsuvného pásma je možné vykonávať ostatné merania podľa laserovej čiary až do 1,5 metra. To vám umožní rýchlo a presne umiestniť čokoľvek od zrkadiel po držiaky televízie. Atino je k dispozícii v obchodoch od septembra za cenu od 49,99 EUR.