Úvod Quanta SMART Bosch chystá na CES 2018 viacero noviniek pre domácnosti i kancelárie

Bosch chystá na CES 2018 viacero noviniek pre domácnosti i kancelárie

332

Budúcoročná výstava CES sa blíži a je prvým dôležitým podujatím pre všetkých výrobcov, zaoberajúcich sa spotrebnou elektronikou. Bosch si pripravil viacero smart riešení ktoré by nás mali priblížiť k inteligentnej domácnosti zajtrajška.

Z produktov určených pre domácnosti by mal zaujať robotický vysávač Roxxter. Ten dostane umelú inteligenciu a stane sa súčasťou koncepcie prepojenej domácnosti Bosch. Vysávač je vybavený senzormi vďaka ktorým dokáže vytvárať interaktívne mapy svojho okolia, naučí sa povrchy ktoré má na starosti a po pripojení k systému Amazon Alexa ho budete môcť navigovať aj hlasom.

Séria 360 stupňových kamier zasa prispeje k vyššej bezpečnosti domácnosti, spoločne s integráciou Bosch smart home systému bude spolupracovať s ďalšími zariadeniami a senzormi. Monitorovanie priestoru tak bude viac efektívne a spustenie nahrávania v prípade alarmu môže nastať ešte pred samotným narušením priestoru.

Do popredia sa dostane aj systém prepojených budov. Bosch Connected Platform je systém postavený na cloudovom riešení, ktorý využije dáta zo senzorov osadených v budovách. Tie sledujú prítomnosť ľudí či kvalitu vzduchu a na základe poskytnutých dát zjednodušia manažment pre správcov budov. Dáta sa budú dať využiť aj na vypočítanie priestorovej využiteľnosti budovy, podľa potreby privolať správu budovy či upratovacie služby a ušetriť energiu dočasným znížením teploty či automatickým zhasnutím svetiel podľa aktuálneho využitia priestoru.

Detailnejšie informácie budeme mať už o pár týždňov, CES 2018 začína v Las Vegas už 7. januára.

Zdroj: Bosch