Úvod Quanta WHITE Nové 360-stupňové „zelené“ líniové lasery Bosch Level sú už v predaji

Nové 360-stupňové „zelené“ líniové lasery Bosch Level sú už v predaji

162
Bosch Level
Bosch AdvancedLevel 360

Spoločnosť Bosch po prvýkrát prichádza s dvoma 360° líniovými lasermi pre domácich majstrov so zelenými diódami. Novinky Bosch Level majú presné modelové označenie AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360.

Pri porovnaní zelených a červených diód v laseroch Bosch Level je výhoda zelených jasná – a to doslovne. Sú totiž až štyrikrát viditeľnejšie, dokonca aj v dobre osvetlenom prostredí. Aj vďaka tomu sa ich pracovný rozsah rozšíril z 20 na 24 metrov.

Bosch AdvancedLevel 360
Bosch AdvancedLevel 360

Prístroje ponúkajú rôzne konfigurácie lasera. AdvancedLevel 360 je prvý 360-stupňový líniový laser na trhu, ktorý ponúka tiež dve vertikálne línie a funkciu olovnice. Je preto vhodný na horizontálne 360-stupňové vyrovnanie, ako napríklad pri inštalácii zásuviek, záclonových tyčí, kuchynských a kúpeľňových skríň k niekoľkým stenám v miestnosti.

Vhodý je ale aj na klasické aplikácie laserového kríža, ako je umiestňovanie obrázkov a dlaždíc na jednu stenu. Pomocou druhej vertikálnej línie je možné ľahko nainštalovať sprchové kúty alebo sadrokartónové priečky v pravom uhle. Okrem toho bod olovnice na podlahe a laserový kríž na strope pomáhajú umiestniť svetlá alebo požiarne detektory presne tam, kde ich chcete.

Bosch AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360
Bosch AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360

Pokiaľ pre svoje projekty nepotrebujete bod olovnice alebo druhú zvislú líniu, je pre Vás tým pravým prístrojom UniversalLevel 360. Oba líniové lasery sa samonivelujú za menej ako štyri sekundy a kompenzujú nerovnosti až ± 4 stupne s presnosťou ± 0,4 milimetra na meter.

Obe zariadenia sa vďaka svojmu optimalizovanému dizajnu veľmi ľahko ovládateľné jednou rukou. Zapínajú a vypínajú sa posuvným vypínačom na boku prístroja. Požadovanú konfiguráciu lasera je potom možné ľahko vybrať pomocou tlačidla voľby režimu hore na prístroji. Druhé, menšie tlačidlo, sa používa na nastavenie funkcie náklonu, napríklad na vyrovnanie zábradlia.

Oba prístroje je možné rýchlo a ľahko pripevniť na statív alebo teleskopickú tyč pomocou ¼-palcového závitu, a tak ich vždy správne napolohovať. AdvancedLevel 360 je už v predaji za 210 eur, UniversalLevel 360 bude v predaji o pár dní za 190 eur. Ide samozrejme o odporúčané ceny.