Úvod Quanta WHITE Brava jet m6: Robotický mop na suché aj mokré čistenie

Brava jet m6: Robotický mop na suché aj mokré čistenie

47

Či bude nová Brava jet m6 leštiť podlahu nasucho a lebo namokro závisí hlavne od toho, akú čistiacu podložku do nej založíte. Pre pohyb po miestnosti robotický  mop využíva navigáciu iAdapt 3.0 s technológiou vSLAM a inteligentné mapovanie Imprint. Tie sme viac popísali v článku o robotickom vysávači Roomba s9+: , takže ich podrobnejšie rozoberať nebudeme. Časový plán čistenia môže byť nastavený cez mobilnú aplikáciu iRobot HOME alebo robot aktivujete manuálnym zatlačením tlačidla Clean, prípadne aj hlasovým povelom cez Alexu od Amazonu alebo Google Assistant.

A aký povrch nová Brava zvláda? Je to v prvom rade mop, takže samozrejme pevný – ako je drevo, dlažba alebo kameň a jej tvar je navrhnutý na maximálny dosah do kútov. Pokročilá navigácia zabezpečí, že sa pohybuje v efektívnom vzore, pričom sa naviguje okolo nábytku, ale, na rozdiel od robotických vysávačov – aj okolo kobercov. Ak sa robotu počas čistenia vybije batéria pred ukončením čistiaceho cyklu, automaticky sa vráti na nabíjaciu stanicu, kde sa dobije a pokračuje v čistení, až kým je všetko hotové.

V režime mokrého mopovania (s príslušnou podložkou) zvládne aj kuchynské podlahy so špecifickým znečistením, vrátane mastných stôp. Do mopu navyše možno pridať Braava jet čistiaci s príjmenou vôňou. V režime suchého zametania mop vďaka elektrostatickému náboju zachytí nečistoty, prach a zvieracie chlpy.

Po ukončení vysávania môžno podložku vyhodiť bezdotykovo, stlačením tlačidla nad smetným košom. Okrem jednorazových možno k k robotickému mopu dokúpiť aj prateľné, opakovane použiteľné podložky.

Robotický mop Braava jet M6 sa predáva za cenu tesne pod 600-eurovou hranicou.