Úvod Fotoaparáty a kamery Canon predstavil outdoorovú minikameru, zabudovanú priamo do karabíny

Canon predstavil outdoorovú minikameru, zabudovanú priamo do karabíny

122
Canon Ivy rec sa dostane do predaja v polovici novembra.

Ivy Rec je mini kamera, ktorú si pripnete na opasok, ponoríte sa s ňou až do dvojmetrovej hĺbky a prežije pád z dvoch metrov

Aký bude ohlas na pomerne extravagantné riešenie Canon ešte v minulom roku testoval prostredníctvom crowdfundingovej kampane. A odozva nebola zlá, takže tu máme napokon finálny projekt – minikameru s názvom Ivy Rec.

Podľa Canonu túto kameru ocenia ľudia, ktorí si chcú vytvoriť predovšetkým autentický záznam z akcie pre vlastné použitie v akejkoľvek situácii, najmä ak chcú mať voľné ruky a natáčanie vopred neplánovali.

Tí ocenia kamerku, ktorú možno jednoducho nosiť pripnutú na taške, bunde, ruksaku alebo opasku a následne si nahrať niečo možno neplánované – napríklad jazdu horskou dráhou, atmosféru  hudobného festivalu, alebo nejaké adrenalínové atrakcie.

Kamerka nemá hľadáčik, ak chcete niečo zaznamenať stačí sa jednoducho pozrieť skrz klip karabíny a to, čo cezeň vidíte, bude zachytené na videu alebo fotke.

Kamera vydrží až tridsať minút v dvojmetrovej hĺbke a mala by prežiť aj pád z výšky dvoch metrov.

Základné technické údaje

Kamera je naozaj malá, jej rozmery sú 110,5 x 45,2 x 18,5 mm), využíva  13-megapixlový snímač CMOS a má objektív so svetelnosťou f / 2,2. Automatická citlivosť na svetlo je nastavená na ISO 100 – 3 200, má elektronickú stabilizáciu obrazu a predvolené nastavenie videa 720p pri 30 snímkach za sekundu. To je možné zvýšiť 1080p pri rýchlosti až 60 fps. Kontinuálne video môže mať dĺžku 10 minút.

Spúšť je hore, tlačidlami vzadu vyberáte režim videa a fotografií, má micro USB a slot pre microSD karty. Kamera funguje s aplikáciu Mini Cam pre  iOS aj Android Canon. Tá umožňuje prenos fotiek a videa do spárovaného zariadenia (Bluetooth 4.2 a 802.11n Wi-Fi) a umožňuje použiť ho aj ako vzdialený hľadáčik.

Kamera Ivy Rec by sa mala začať predávať už v polovici novembra, v niektorých krajinách boli už spustené predobjednávky, cena by sa mala pohybovať pod hranicou 140 eur.

Hlavné funkcie a vlastnosti akčnej kamery Canon IVY REC:

  • Záznam videa v rozlíšení Full HD 1080p a snímkovou frekvenciou až 60 sn./s
  • Snímač s rozlíšením 13 miliónov bodov
  • Podpora Wi-Fi a pripojenie cez Bluetooth
  • Vodeodolnosť
  • Nárazuvzdornosť
  • Nabíjanie cez USB a pamäťové karty microSD
  • Ľahko prenosné a odolné prevedenie
  • Aplikácia Canon Mini Cam