Úvod Menšie kuchynské spotrebiče a roboty Bosch ErgoMixx Fresh je ručný mixér a vákuovač v jednom

Bosch ErgoMixx Fresh je ručný mixér a vákuovač v jednom

47

Jednoduchým upevnením pripojíte k mixéru Bosch vysokovýkonný 500-milibarový vákuovací nástavec. Potraviny môžete vložiť do potravinových dóz alebo špeciálnych vreciek, vzduchotesne ich uzavrieť a vysať z nich vzduch, takže vydržia oveľa dlhšie.

Čerstvé ovocie a chrumkavá zelenina sú bohatým zdrojom vitamínov a tekutín. V hektickom každodennom živote však často nestíhame zásoby spotrebovať včas a potraviny sa môžu kaziť. Len v Európe sa napríklad každý rok vyhodí 88 miliónov ton nespracovaných potravín. Viac ako 50 % tohto odpadu pochádza z domácností, pričom ide predovšetkým práve o ovocie a zeleninu. Bosch by to chcel zmeniť predĺžením doby ich skladovania.

Nový vákuovací systém Bosch ErgoMixx Fresh teraz uľahčuje zachovanie čerstvosti potravín, ich chuti a vône. S tyčovým mixérom ErgoMixx, ktorý má motor s výkonom 1000 W a ostrý nôž QuattroBlade, ľahko pripravíte lahodné ovocné i zeleninové smoothie alebo polievky.

Jednoduchým upevnením pripojíte k mixéru vysokovýkonný 500-milibarový vákuovací nástavec. Potraviny môžete vložiť do potravinových dóz alebo špeciálnych vreciek, vzduchotesne ich uzavrieť a vysať z nich vzduch.

Čítajte viac:

Philips uvádza nový hi-tech mixér, vyvinutý v spolupráci s vedcami, ktorý neničí vitamíny

Podľa indikátora na potravinových dózach jednoducho spoznáte, keď bude box vzduchotesne uzavretý. Či nakúpite ryby, syry, ovocie alebo bylinky, s vákuovacím systémom Bosch ErgoMixx Fresh uzamknete ich chuť a zachováte ich dlhšie čerstvé, než umožňujú bežné metódy. K potravinám sa nedostane kyslík ani vlhkosť, sú chránené pred vysychaním aj spálením mrazom. Čerstvá zelenina, zvyšky od večere alebo olovrant tak vydržia v potravinových dózach alebo vo vreckách dlhšie čerstvé.

Dózy možno jednoducho umiestniť do chladničky, mrazničky či špajzy alebo si ich vziať so sebou von. Taktiež sú umývateľné v umývačke riadu. Vrecká majú navyše praktický dvojitý uzáver a sú k dispozícii v dvoch veľkostiach – s kapacitou 1,2 litra alebo 3,8 litra. Systém je maximálne ekologický, vrecká sú odolné proti pretrhnutiu a určené na opätovné používanie.

Vákuovací systém bude na našom trhu k dispozícii od februára 2020, zároveň sa začne predávať ako príslušenstvo vákuovací nástavec, ktorý je kompatibilný s tyčovými mixérmi ErgoMixx a ErgoMixx Style. Tento systém tak môžu využiť aj zákazníci, ktorí už majú jeden z uvedených tyčových mixérov doma.