Úvod Klimatizácie, odvlhčovače, čističky vzduchu CES 2020: PureOne je čistička vzduchu s neskutočne dobrým dizajnom

CES 2020: PureOne je čistička vzduchu s neskutočne dobrým dizajnom

390
Onelife
Onelife je čistička, ktorá na prvý pohľad ani nevyzerá ako elektrospotrebič.

Nemecký startup Onelife predstavil dizajnovo unikátnu čističku vzduchu PureOne. Svojím vzhľadom pripomína skôr taburetku ako zariadenie na úpravu vzduchu. Väčšina čističiek na našom trhu vyzerá ako biela plastová škatuľa a práve dizajn novinky môže byť silným argumentom, prečo si vybrať práve PureOne.

Onelife však nepostavil svoje zariadenie len na dizajne, zdá sa, že čistička ukrýva aj celkom zaujímavé technológie. Základom má byť unikátna a revolučná technológia plazmového filtra, ktorý dokáže vzduch čistiť efektívne aj pri malom prietoku.

Vďaka tomu sa môže jej ventilátor točiť na nižších otáčkach a čistička je preto tichšia a energeticky úspornejšia. Navyše, filtračný systém sa dá čistiť pod tečúcou vodou alebo v umývačke, takže nie je potrebné nakupovať a vymieňať filtre.

 

Výrobca udáva, že čistička dokáže odstrániť čiastočky menšie ako PM2.5, dokonca až čiastočky veľkosti PM1.0. Pre lepšiu predstavu, sú to častice veľké jeden mikrometer, hrúbka priemerného ľudského vlasu je asi 70 mikrometrov.

Ovládanie čističky je dotykové s LED podsvietením na hornom drevenom kryte Prispôsobiť si dizajn čističky tak, aby zapadol do interiéru by mohlo byť vcelku jednoduché. Kombinovať sa bude dať šesť typov dreva nožičiek a horného krytu a šesť textílií, ktoré zakrývajú telo čističky po jej obvode.

Čistička má rozmery len 55×52×20 cm, takže v domácnosti nezaberie priveľa miesta a vmestí sa aj do menších spální. Fungovať dokáže v troch režimoch, pri plnom výkone je jej hlučnosť 55 dBa, v automatickom režime 35 dBa a v tichom režime len 25 dBa.

Čítajte viac: Cube AX9500 – prvá čistička vzduchu od Samsungu

Hmotnosť sa pohybuje v rozmedzí 6 až 7 kilogramov, v závislosti od zvolených materiálov. Hovorí sa aj o tom, že čistička by mala podporovať hlasové ovládanie cez Apple asistenta Siri. Cenu ani dostupnosť novinky zatiaľ nepoznáme.