Úvod Quanta BLACK CES 2020: Chceli by ste slúchadlá, ktoré sa samy vypnú, keď zaspíte?

CES 2020: Chceli by ste slúchadlá, ktoré sa samy vypnú, keď zaspíte?

47
Amazfit
Amazfit ZenBuds by mali prísť do predaja ešte v tomto roku, cena zatiaľ nie je známa.

O značke Amazfit, ktorá predstavila bezdrôtové štupľové slúchadlá ZenBuds a športové PowerBuds budeme určite počuť čoraz viac.  A rozhodne nielen preto, že jej materská firma je dvorným výrobcom inovatívnych produktov pre Xiaomi

Značku Xiaomi asi už netreba predstavovať nikomu. Táto čínska spoločnosť sa pomaly ale isto radí k popredným technologickým inovátorom. A mnohé z tých najzaujímavejších produktov pre Xiamoi vyrába spoločnosť Huami. A jednou z jej najdôležitejších značiek patriacich pod Huami je Amazfit.

Práve s ňou sa snaží postupne presadiť na trhu a nejde na to vôbec zle. Dôkazom sú napríklad bezdrôtové slúchadlá Amazfit ZenBuds. Zatiaľčo väčšina „štupľových“ slúchadiel je, najmä pre ich kompaktné rozmery, určená hlavne pre šport, ZenBuds práve naopak. Možno to bude znieť trochu divne, ale asi najvýstižnejšie by bolo tieto bezdrôtové slúchadlá označiť ako „relaxačné“.

Nielenže vás dokonale izolujú od okolia, ale ak budete chcieť, budú vydávať príjemné tóny, ktoré ich nositeľovi pomáhajú zaspať. A aké to sú zvuky?  Napríklad tichý vtáčí spev, alebo zvuk vĺn. Aj keď, na druhej strane, zurčiaci potôčik možno nie je úplne optimálny zvuk na zaspávanie… A keď sa im napokon podarí svojho majiteľa uspať, vďaka senzorom to zistia a následne sa vypnú, aby spánok nijako nerušili, pritom ho však celý čas analyzujú a vyhodnocujú jeho kvalitu.

Po technickej stránke by mali na jedno nabitie vydržať až 12 hodín a v puzdre sa dobijú na ďalších 56 hodín hrania.  A nebudú prekážať ani v uchu – každé z nich váži približne 1,8 gramu a majú inovatívny dizajn, ktorý zabraňuje ich vykĺznutiu z ucha počas noci aj bez toho, aby naň vyvíjali tlak. Pri nich zatiaľ cena ani dostupnosť neboli zatiaľ oznámenie.

Ideálne pre šport

Poznáme ich však pri iných „štupľových“ slúchadlách Amazfit, ktoré na veľtrhu CES 2020 možno vyvolali ešte väčšiu pozornosť, než ZenBuds.

Sú to PowerBud, ktoré aj pri miniatúrnych rozmeroch nielen spolupracujú s väčšinou hlasových asistentov, ale majú v sebe zabudovaný aj monitor tepovej frekvencie, dotykové ovládanie, technológiu pre potláčanie okolitého hluku, odolnosť voči vode a nárazom na úrovni normy IP55.

Čítajte viac:

Apple predstavil nové slúchadlá AirPods Pro, majú aktívne potláčanie hluku a nebudú lacné

Navyše majú  magnetické háčiky, ktorými ich možno v uchu stabilizovať aj pri náročnejšom tréningu tak, aby nevypadávali. Tieto odborníci radia k najinovatívnejším športovým slúchadlám, aké sa tento rok na veľtrhu CES objavili. Do predaja pôjdu už vo februári a ich cena je naozaj zaujímaví – len 99 dolárov.