Úvod Domáce reproduktory a soundbary CES 2020: Creative ukázal nové špičkové soundbary SXFI Carrier

CES 2020: Creative ukázal nové špičkové soundbary SXFI Carrier

16

V spolupráci s Dolby Laboratories vyvinula spoločnosť Creative svoje nové soundbary pre domáce kiná. Najnovšie poznatky v oblasti audia, technológie priestorového zvuku a hodnotný dizajn. To sú spoločné prvky kompaktného soundbaru SXFI Carrier.

Soundbary majú v porovnaní so štandardnou reproduktorovou sústavou jednoznačnú nevýhodu vo veľkosti. V menších priestoroch, kde si nemôžete rozložiť reproduktory po celom okolí televízora však vyhrávajú práve vďaka svojim kompaktným rozmerom. SXFI Carrier má dĺžku len 880 mm, no napriek tomu dokáže vo svojom okolí vytvoriť rozsiahlu zvukovú scénu s priestorovým zvukom. Dôkazom toho je aj fakt, že sa jedná o prvý Dolby Atmos reproduktorový systém svojho druhu.

SXFI Carrier vychádza z oceňovaného soundbaru Creative X-Fi Sonic Carrier. Ten bol v mnohých recenziách označovaný ako jeden z najlepšie znejúcich modelov dostupných na trhu. Vývoj modelu SXFI Carrier si vyžiadal starostlivé usporiadanie akustických konceptov tak, aby sa dosiahol čistý a výkonný akustický výkon. Ten ukazuje zdatnosť systému domáceho kina v neuveriteľne kompaktnom prevedení. Posledným detailom je výkonný 10-palcový bezdrôtový subwoofer, ktorý slúži na maximalizáciu celého potenciálu pôsobivého riešenia soundbaru.

SXFI Carrier je aj prvým soundbarom na svete so slúchadlovou holografiou Super X-Fi – ktorá na CES 2019 vyhrala 15 najlepších ocenení. Super X-Fi prináša zvukovú scénu systému priestorových reproduktorov do slúchadiel a prispôsobuje ju s umelou inteligenciou pre prirodzený zážitok z počúvania. Užívatelia si to budú môcť vyskúšať prostredníctvom výstupu na slúchadlá zo SXFI Carrier a vychutnať si filmový zvuk, ako keby ho počúvali cez reproduktory, funkcia, ktorá je obzvlášť užitočná pri sledovaní filmov neskoro v noci.

Okrem toho bude SXFI Carrier vybavený všestranným profilom pripojenia vrátane Bluetooth, USB-C a USB-A, portom eARC HDMI pre nekomprimovaný a bezstratový zvuk vo formáte HD a dvoma vstupmi HDMI 2.1, ktoré umožnia bohatý zvuk a kvalitu obrazu s vysokým rozlíšením, ktoré pochádzajú zo zdroja videa s rozlíšením 8K.

SXFI Carrier by sa mal objaviť na našom trhu v druhom kvartáli tohto roku. Cenu zatiaľ nepoznáme, ale mala by sa pohybovať pod hranicou 1000 USD.

Zdroj: TS Creative