Úvod Počítače CES 2020: Samsung predstavil špičkové dizajnové monitory Odyssey s extrémnym zakrivením

CES 2020: Samsung predstavil špičkové dizajnové monitory Odyssey s extrémnym zakrivením

70
Odyssey
Nové monitory zaujmú výrazným zakrivením a vynikajúcim obrazom.

Novú modelovú rodinu s označením Odyssey tvoria zatiaľ dva modely – G9 s mimoriadne veľkou uhlopriečkou 49 palcov (124 cm) a G7 vo verziách s 32“ a 27” (81 a 69 cm).

Oba monitory Odyssey sa od svojich predchodcov výrazne líšia. Základom je neobvykle výrazné zakrivenie – hodnota 1000R je špičkovou hodnotou –  a vynikajúci obraz vďaka technológii QLED.

O vynikajúcich parametroch nových monitorov svedčí aj verdikt medzinárodnej organizácie TÜV Rheinland. Tá ocenila zakrivený displej 1000R certifikátom Eye Comfort. Hráčom sa bude páčiť krátka odozva (1 ms) a technológia RapidCurve s obnovovacou frekvenciou 240 Hz. Nové herné monitory Samsung sú kompatibilné so systémami NVIDIA G-SYNC a Adaptive Sync na DP1.4.

Odyssey

Samsung G9 je prvý herný monitor na svete s rozlíšením Dual Quad High-Definition (DQHD; 5120 x 1440 bodov), obnovovacou frekvenciou 240 Hz, odozvou 1 ms, pomerom strán 32:9, hlbokým pohlcujúcim zakrivením 1000R a jasom 1000 cd/m2.

Vďaka technológii Quantum dot a panelu HDR1000 VA sú farby živé ako v reálnom svete. Rýchla odozva a obnovovacia frekvencia spoločne s neobvykle výrazným zakrivením eliminuje oneskorenie a rušivé vplyvy. Obraz je výborný a pohyb plynulý aj v najdôležitejších okamihoch, kedy zlomok sekundy znamená rozdiel medzi výhrou a prehrou.

Podľa nás ale model G9 zaujme najviac úplne novým dizajnom s lesklým bielym povrchom a futuristickým svetielkovaním v 52 farbách s piatimi svetelnými efektmi.

Bez kompromisov

Hráči určite ocenia, že menší typ G7 s uhlopriečkou 32 a 27 palcov ponúka rovnakú obnovovaciu frekvenciu a odozvu. Totožné je aj zakrivenie displeja a celkovo rovnaký výkon. Má rozlíšenie 2560 x 1440 bodov alebo Quad-High Definition (QHD), pomer strán 16:9 a panel HDR600 VA s jasom 600 cd/m2. Okrem toho sa hráči môžu tešiť na displej typu QLED s technológiou Quantum dot, čo znamená bohatú paletu presne zobrazených farieb a jasný obraz aj za slnečného dňa.

Čítajte viac:

CES 2020: NVIDIA a ASUS oznamujú nový monitor pre esport s podporou G-SYNC a 360 Hz panelom

Aj G7 sa pýši úplne novým dizajnom s elegantným matným čiernym povrchom a zadným svetlom, ktoré môže pri hraní zostať stabilné, meniť farby podľa priania hráča alebo sa úplne stlmiť. Dynamickými tvarmi a podsvietením sa vyznačuje aj predný rámik monitora.