Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita CES 2020: Razer Kishi je vec, ktorú onedlho naozaj budete chcieť mať

CES 2020: Razer Kishi je vec, ktorú onedlho naozaj budete chcieť mať

24

Razer Kishi je univerzálny herný ovládač, ktorý jednoducho dokáže z vášho telefónu vyrobiť hernú konzolu

Spoločnosť Razer patrí medzi dobre zavedené značky. Dnes už jej produkty poznajú všetci či už amatérski, alebo profesionálni hráči počítačových hier. Do Vegas si Razer priniesol hneď niekoľko noviniek, z ktorých nás najviac zaujal doplnok pre mobilné telefóny – Kishi.

Kishi je síce hardvérový modul, myšlienka však tkvie v budúcnosti novej hernej platformy, ktorá bude využívať cloudové služby a samotné koncové zariadenia ako napríklad práve telefóny.

Bez ohľadu na to, či ste majiteľom zariadení s iOS alebo Androidom, zariadenie Razer Kishi predstavuje vašu vstupenku ako univerzálny mobilný herný ovládač, ktorý podporuje hry s nízkou mierou odozvy.

Pomocou vášho USB-C alebo Apple Lightning konektora tak získate prístup do sveta hier a samozrejme aj fyzické tlačidlá či iné ovládacie prvky, ktoré sú vám dobre známe z tradičných ovládačov herných konzol.

Razer podporuje mobily s Androidom 7.0 a vyšším a iPhone od verzie 6. Má konektory USB-C a Lightning, takže vložené smartfóny možno dobíjať aj počas hry

Na ovládači sú dve analógové páčky, smerový kríž, štyri hlavné tlačidlá, tri navigačné klávesy. Pretože gamepad získava energiu priamo z mobilu, neobsahuje ani akumulátor ako u alternatív s Bluetooth.

Čítajte viac: Herná konzola Google Stadia ide do predaja – poznáme ceny a dátum jej uvedenia

Razer to so svojim produktom myslí vážne a preto sa nielenže stal partnerom programu NVIDIA GeForce NOW ale taktiež sa pustil aj do výroby, pričom samotné produkty by mali doraziť na trh ešte počas prvej polovice tohto roka. Cena zatiaľ upresnená nebola.