Úvod Práčky a sušičky CES 2020: Smart práčky LG si samé volia prací cyklus aj množstvo...

CES 2020: Smart práčky LG si samé volia prací cyklus aj množstvo prášku

195

Inteligentné práčky LG rozpoznajú druh tkaniny – aj v prípade mixu viacerých, jej hmotnosť a následne presne zvolia prací cyklus, nadávkujú potrebné množstvo prášku a samé si ho aj môžu objednať v obchode.

Spoločnosť LG využila výstavu CES v Las Vegas na predstavenie zásadnej inovácie v oblasti bielizne. Sú ňou inteligentné práčky.

Tie sú skutočne vylepšené umelou inteligenciou. Jej úlohou bude optimálne nastavenie prania bez zdĺhavého rozmýšľania a voľby z desiatok pracích programov. Nová práčka LG ThinQ s predným plnením, ktorá si mimochodom z výstavy odniesla aj hodnotnú cenu ako víťaz 2020 CES Innovation Award. Je vybavená motorom Artificial Intelligence Direct Drive (AI DD) spolu s proaktívnou službou starostlivosti o zákazníka podporovanou AI.

Nová práčka LG nielenže zisťuje objem a hmotnosť každej jednej náplne bielizne, ale používa AI a pokročilé senzory na identifikáciu typov tkanín v každej várke. Pomocou technológie hlbokého učenia (deep learning) potom práčka porovná tieto informácie s viac ako 20 000 dátovými vzormi súvisiacimi s použitím práčky. Na základe toho  naprogramuje optimálne nastavenie pracieho cyklu na dosiahnutie najlepších výsledkov, zlepšila čistenie a predĺžila životnosť odevov o 15 percent.

Spozná aj mix tkanín

Okrem toho je schopná identifikovať aj mix tričiek a nohavíc a naprogramovať cyklus prania tak, aby použilo tie správne pohyby, teplotu a čas pre optimálne pranie. Nová funkcia LG ezDispense odstraňuje ďalšiu potrebu rozmýšľať nad správnym množstvom pracieho prášku. Automaticky pridá presné množstvo tekutého čistiaceho prostriedku ako aj aviváže. Pokiaľ ide o sušenie, nová funkcia LG Smart Pairing automaticky odošle optimálne nastavenie sušičky (podľa aktuálnej várky v práčke) priamo do kompatibilnej sušičky LG.

Čítajte viac:

Pranie podľa Miele – Sušička komunikuje s pračkou cez wifi, prádlo možno pridávať kedykoľvek

Aby toho nebolo málo, práčka sa taktiež môže spojiť s programom Amazon Alexa. Následne môže prostredníctvom mobilnej aplikácie LG ThinQ a upozorniť na nízku hladinu pracieho prostriedku. Ďalším krokom je použitie aplikácie Amazon Dash Replenishment. Tá slúži na automatické objednávanie potrebných materiálov ako sú čistiaci prostriedok a aviváž, ktoré Amazon automaticky doručí na zadanú adresu.

Nové práčky LG ThinQ prídu najprv na trh v Severnej Amerike (prvá polovica tohto roka), ďalšie trhy by mali nasledovať s malým oneskorením.