Úvod Ostatné Aktualizované: Portál pre registráciu na dotácie elektromobilov nefunguje, dotácie boli anulované

Aktualizované: Portál pre registráciu na dotácie elektromobilov nefunguje, dotácie boli anulované

57
elektromobil
Záujem o dotácie bol tak veľký, že po pol hodine portál skolaboval.

Za prvých 30 minút od spustenia registrácie požiadali na portáli chcemelektromobil.sk záujemcovia o dotácie na  elektromobil alebo plug-in hybrid v celkovej výške 1,2 milióna eur

Záujem o pridelenie dotácie na elektromobil je mimoriadny. Za prvých 30 minút od spustenia registrácie požiadali na portáli chcemelektromobil.sk záujemcovia o dotácie na kúpu elektromobilu alebo plug-in hybridu v celkovej výške 1,2 milióna eur a následne portál skolaboval.

elektromobil
Portál nezvládol veľký záujem.

Registrácia žiadostí je dočasne prerušená. SIEA, ktorá žiadosti registruje, o tom informuje aj na stránke chcemelektromobil.sk. „Dôvodom sú neočakávané technické príčiny a množstvo neoprávnených zásahov z externého prostredia bezprostredne po spustení registrácie,“ uviedol Jurikovič, podľa ktorého je predpokladaný termín opätovného spustenia registrácie vo štvrtok (12. 12.) od 12.00 h. Alokované finančné prostriedky zatiaľ neboli vyčerpané.

Čítajte viac: Prvá ultrarýchla nabíjačka na Slovensku dobije za 15 minút auto na ďalších 400 km

Záujemcovia o nový elektromobil môžu dostať dotáciu vo výške 8000 eur, pri kúpe plug-in hybridu je to 5000 eur. Úspešní žiadatelia si môžu kúpiť s auto maximálnou cenou 50-tisíc eur (aj s DPH)  do jedného roku (nie na lízing), následne im štát dotáciu refunduje. Budú ho však musieť vlastniť minimálne dva roky.

Súkromný záujemca má nárok na dotáciu na jedno vozidlo, podnikateľov bude obmedzovať len maximálna povolená výška dotácií od štátu v súlade s legislatívou EÚ.

Aktualizácia:

Portál sa napokon do prevádzky uviesť nepodarilo a Ministerstvo hospodárstva SR anulovalo doterajšie registrácie žiadostí o podporu na nákup elektromobilov a registráciu spustí odznova v pondelok (16. 12.) o 12.00 h. Dôvodom je chyba v IT systéme, ktorá neumožňovala prístup žiadateľov zo všetkých internetových prehliadačov a neboli tak vytvorené rovnaké podmienky pre všetkých uchádzačov o dotáciu. Ministerstvo zároveň zvýšilo objem prostriedkov z pôvodne plánovaných piatich na šesť miliónov eur.