Úvod Menšie kuchynské spotrebiče a roboty iKettle 3.0: Varná wi-fi kanvica, ktorú ovládate smartfónom alebo hlasom

iKettle 3.0: Varná wi-fi kanvica, ktorú ovládate smartfónom alebo hlasom

69

Kanvicu iKettle možno ovládať hlasom alebo cez mobilnú aplikáciu a na prepojenie so smartfónom využíva progresívnu technológiu BlinkUp

Inteligentná domácnosť sa týka všetkých spotrebičov bez ohľadu na ich komplikovanosť.  Ak ste si mysleli, že vašej obľúbenej varnej kanvici stačí jedno tlačidlo na zapnutie, pripravte sa na budúcnosť lepšie.Napríklad s kanvicou iKettle.

Spoločnosť Smarter pochádza z Londýna a svoju víziu inteligentnej domácnosti spustila zarovno aj so svojim originálnym výtvorom, varnou kanvicou iKettle už v roku 2014. V súčasnosti je však na svete už jej tretia generáci. Tá práve prešla dizajnovým a technologickým faceliftom.

A či vlastne vie? Napríklad ohrev vody možno zapnúť na diaľku, teoreticky hneď po prebudení priamo z postele, alebo ešte cestou z práce domov, prípadne si ju predprogramovať na celý týždeň. Pre spojenie smartfónu a konvice navyše slúži progresívna technológia BlinkUp. Pri nej obe zariadenia jednoducho stačí k sebe priblížiť a sami sa spárujú.

A keď nechcete využiť aplikáciu, môže ju ovládať aj hlasom cez Alexu od Amazonu alebo Google Assistant.

A pretože je iKettle smart kanvica, dá vám vedieť, až sa voda uvarí, pripomenie, že potrebuje naplniť. Kanvica má objem 1,8 litra a ponúka 5 režimov: “udržuj teplotu”, 65° C, 80° C, 90° C a 100° C.

Jej najnovšia verzia s prívlastkom Edition prináša okrem spomínaných technologických inovácii a vylepšeného aplikačného rozhrania (iOS aj Android) nové farby (lesklá biela so zlatou, lesklá biela, chrómová, čierna s medenou a chrómom).  Vynovená aplikácia pre smartfóny vám umožní lepšiu kontrolu nad teplotou vody, senzorom výšky hladiny a samozrejme spustenie stroja na diaľku z akéhokoľvek miesta.

Tretia generácie kanvice iKettle sa predáva za sumu okolo 130 eur.