Úvod Práčky a sušičky TrueSteam: Para nachádza cestu nielen do práčok a rúr, ale aj do...

TrueSteam: Para nachádza cestu nielen do práčok a rúr, ale aj do umývačiek

146
TrueSteam

Jednou z veľkých výhod pary je, že dokáže efektívne nahradiť chemikálie, škodiace životnému prostrediu a aj ľudskému organizmu. V LG označujú „parné“ spotrebiče názvom TrueSteam.  Prečítajte si, prečo sa mu oplatí venovať pri kúpe pozornosť.

Udržiavanie domácnosti a najmä hygieny jednoznačne vedie k zlepšeniu domácej pohody. Domáce spotrebiče zohrávajú v tomto ohľade dôležitú úlohu, nielen že dokážu narábať s veľkým množstvom oblečenia a jedla naraz, uvoľnia zároveň aj čas, ktorý môžeme použiť na niečo iné. Takto funguje aj technológia TrueSteam.

Jednou z nevýhod použitia strojov na vykonávanie prác, ktoré sa predtým vykonávali ručne, je množstvo chemikálií a čistiacich prostriedkov potrebných na čistenie odevov a riadu.

LG  už roky vyvíja technológie na čistenie odevov a riadu, no zároveň s čo najnižšou závislosťou na chemikáliách. Jednou z týchto inovácií je niečo, čo si všetci vieme pomerne ľahko vytvoriť aj doma využitím vody a tepla. Vytváranie pary je tá technologicky ľahká časť. Jej využitie a použitie v domácich spotrebičoch je väčšou výzvou.

Využitie pary na odstránenie baktérií a nečistôt znamená, že stačí menej chemikálií, znečisťujúcich naše systémy odpadových vôd. Systém TrueSteam s vysokou teplotou vytvára paru varom vody priamo v umývačke riadu Styleri a aj sušičke. Takto vytvorená para je dostatočne horúca na to, aby prenikla špinou i mastnotou na odstránila aj choroboplodné zárodky.

TrueSteam likviduje takmer všetky baktérie vrátane tých, ktoré súvisia s otravou jedlom, zatiaľ čo pri spracovaní zvyškov potravín a zaschnutých škvŕn dosahuje minimálnu úspešnosť 99,999 percent pri prevádzke v dezinfekčnom cykle.

Pre alergikov

Para pomáha obnoviť j odevy, navyše organizácie, ako je Astma and Allergy Foundation of America (AAFA), označujú parný LG Styler ako prístroj „vhodný pre astmatikov a alergikov“ a zároveň ho certifikovala aj Britská nadácia pre alergie (BAF), certifikát získal vďaka schopnosti odstrániť 99,9 percent alergénov a roztočov v domácnosti. Systém starostlivosti o odevy odstraňuje nielen baktérie, ktoré sa bežne vyskytujú v odevoch, ale tiež osviežuje plyšové hračky pre deti, batohy a ďalšie.

Spoločnosť LG začala rozširovať svoju zostavu zariadení vybavených parou a nedávno predstavila novú sušičku vybavenú technológiou TrueSteam (model RH16VS  – zatiaľ iba v Južnej Kórei). Tento nový produkt využíva technológiu pary na neutralizáciu baktérií a alergénov, pričom v porovnaní s priemernou sušičkou sa zistilo, že bielizeň sa vďaka nej krčí až o polovicu menej.