Úvod Fotoaparáty a kamery Čiernobiele fotky sú späť! Leica M10 Monochrom bude stáť skoro 9000...

Čiernobiele fotky sú späť! Leica M10 Monochrom bude stáť skoro 9000 eur

131

Leica M10 Monochrom prináša vďaka novo vyvinutému čiernobielemu senzoru  s rozlíšením 40 megapixelov úplne novú úroveň kvality v čiernobielej fotografii.

Čiernobiely senzor s ultra-vysokým rozlíšením fotoaparátu Leica M10 Monochrom produkuje snímky s prirodzenou ostrosťou a donedávna bezkonkurenčným rozlíšením detailov za všetkých svetelných podmienok.

Leica

Nový model M10 Monochrom je zároveň prvou čiernobielou kamerou, ktorá ponúka výnimočne široký rozsah citlivosti ISO 160 až ISO 100000. Obrázky zachytené pri všetkých nastaveniach ISO zapôsobia jemným vykreslením detailov bez rušivých artefaktov.

Tak ako v prípade všetkých fotoaparátov Leica triedy M je aj nový čiernobiely senzor plne prispôsobený všetkým objektívom v portfóliu triedy Leica M a plne využíva ich schopnosti pokiaľ ide o kontrast, rozlíšenie ako aj vykreslenie najjemnejších štruktúr. Fotografi si preto môžu byť istí, že výnimočná kvalita čiernobielych snímok, ktoré zachytávajú, prináša to najlepšie z každého objektu.

Technické detaily či vyhotovenie fotoaparátu M10 Monochrom sú rovnaké ako pri výrobe štandardného sériového modelu M10-P, obzvlášť diskrétnej verzii kamery Leica M-Camera, ktorá sa zaobíde s výlučne najdôležitejšími funkciami fotoaparátu. Medzi jeho vlastnosti patrí takmer nepočuteľná uzávierka a najtichšie otvorenie uzávierky zo všetkých M-kamier, ktoré kedy boli vyrobené.

Leica

To z nej robí ideálny nástroj na zachytenie autentických fotografií. Dizajn modelu M10 Monochrom je nenápadný a minimalistický rovnako ako aj diskrétny spôsob práce, ktorý podporuje. Fotoaparát nemá na prednej strane tradičné logo spoločnosti Leica s červenou bodkou, iba v hornej časti sa nachádza iba nenápadne vyrytý názov modelu „Leica M10 Monochrom“. Práve vynechanie farebných rytín je prvkom, ktorý dodatočne zdôrazňuje čiernobiely charakter fotoaparátu.

Čítajte viac:  Leica sa pustila do spolupráce so spoločnosťou Insta360

Materiály a povrchová úprava modelu Leica M10 Monochrom zodpovedajú rovnako vysokým štandardom, aké sú známe zo všetkých ostatných modelov Leica M. Fotoaparát je vyrobený takmer celý ručne skúsenými odborníkmi. Samotný výrobca o tomto stroji hovorí, že jeho robustná konštrukcia dokáže zvládnuť aj tie najťažšie podmienky.