Úvod Aplikácie, softvér a služby Čínsky nápad na podporu ekonomiky po koronavíruse: Digitálne kupóny

Čínsky nápad na podporu ekonomiky po koronavíruse: Digitálne kupóny

45
koronavíruse

Aj u nás sa diskutuje o tom, ako podporiť zotavenie ekonomiky po koronavíruse, myslí sa však hlavne na firmy a živnostníkov. Číňania podporia ich a zároveň aj obyčajných ľudí.

Nápad Číňanov na obnovu  ekonomiky po koronavíruse je jednoduchý a podľa nás by sa dal aplikovať aj u nás. Ekonomiku pomôže naštartovať zvýšená spotreba. Aby sa zvýšila, ľudia potrebujú nakupovať Na nákupy však peniaze teraz nemajú. Preto dostanú elektronické kupóny, ktoré budú môcť uplatniť v e-shopoch na široké spektrum tovarov a aj služieb s dôležitým obmedzením – budú platiť iba v obchodoch v danej oblasti, pretože treba naštartovať lokálnu ekonomiku a podporiť miestnych výrobcov a poskytovateľov služieb.

Samosprávy v Číne preto po uvoľnení opatrení súvisiacich s novým koronavírusom začali rozdávať obyvateľom bezplatne digitálne kupóny s vyššie uvedeným obmedzením. Informoval o tom denník South China Morning Post. Kupóny môžu záujemcovia využiť prostredníctvom mobilných platforiem, ako sú Alipay či WeChat Pay.

Čítajte viac: Proti pandémii koronavírusu: Bosch vyvíja rýchly test COVID-19

Mesto Ťia-sing v provincii Če-ťiang informovalo, že na digitálne spotrebné kupóny vyčlení 200 miliónov jüanov (25,5 milióna eur). Hlavné mesto tejto provincie Chang-čou dokonca poskytne až 1,68 miliardy jüanov (214,4 milióna eur) prostredníctvom digitálnych kupónov na podporu miestneho obchodu.

Nanking, ktorý je metropolou provincie Ťiang-su, rozdelí kupóny v hodnote 318 miliónov jüanov (40,6 milióna eur). Budú použiteľné v obchodoch, stravovacích prevádzkach, cestovnom ruchu a tiež na športové aktivity.