Úvod Domáce reproduktory a soundbary Sony Signature Series SA-Z1: Repráčiky k notebooku za 7-tisíc eur

Sony Signature Series SA-Z1: Repráčiky k notebooku za 7-tisíc eur

12

Najnovší prírastok od Sony zaujme nielen minimalistickým dizajnom ale najmä realistickým priestorovým zvukom.

Tým, čo robí reproduktory Sony Signature Series SA-Z1 výnimočnými v podaní priestorového zvuku je koaxiálne usporiadanie basových a výškových reproduktorov pre zladenie hudby z meničov, pričom v prípade reproduktorov SA-Z1 išlo o heroický výkon vzhľadom na minimálny priestor, ktorý reproduktory zaberajú.

Sony SA-Z1

Pre optimálne naladenie zvukových vĺn Sony používa unikátny algoritmus vlastného FPGA procesora. Aj vďaka tomu by reproduktory mali podať svoj výkon maximálne realisticky bez nudnej plochosti zvuku.

Sony SA-Z1

Výšky aj hĺbky by mali byť jednoznačne identifikovateľné vďaka špeciálnym bočným vývodom „Tsuzumi“ (japonský ručný bubón). Dva hlavné, od seba otočené basové reproduktory rušia vzájomné vibrácie, pričom z pomocného basáku vychádzajú hlboké tóny práve bočnými vývodmi, vytvárajúc tak dojem priestorového zvuku. I-ARRAY uloženie troch výškových reproduktorov s chirurgickou presnosťou umožňuje vytvárať zvuk jedného silného telesa, pričom vďaka počítačovým simuláciám sa Sony podarilo nájsť také usporiadanie, kde nedochádza ku vzájomnému rušeniu vĺn s ohľadom na kryštálovo čistý zvuk.

Sony SA-Z1

Samotné telo reproduktorov má pevnú štruktúru odolávajúcu rezonanciám a kryt pozostáva zo šiestich kusov hliníkových platní vyrobených tradičnými japonskými metódami. Sony tvrdí, že ide o ideálny doplnok k laptopu, domácemu počítaču alebo ľubovoľnému walkmanu, s ktorým dokážete aj vďaka množstvu vlastných nastavení vykúzliť dokonalý zvuk.

Pravdou je, že tieto dva malé zázraky bohužiaľ nebudú úplne lacné. Cena za pár je stanovená na 7000 eur, na európsky trh dorazia na budúcu jar.