Úvod Domáce reproduktory a soundbary Čo poviete na sklenený reproduktor od Sony, ktorý „horí“ ako sviečka?

Čo poviete na sklenený reproduktor od Sony, ktorý „horí“ ako sviečka?

313
Sony

Podsvietená trubica od Sony je z organického skla a svojím vibrovaním  vytvára výnimočne čistý zvuk. Ten sa vďaka jej kužeľovitému tvaru šíri rovnomerne do všetkých strán.

Reproduktor s označením Sony LSPX-S2 bol prvýkrát predstavený v prvej polovici minulého roku, v predaji je aktuálne aj na Slovensku.  V skutočnosti je to organická sklenená trubica vibruje pomocou dvoch motorčekov, takže sa jej celý povrch mení na reproduktor. Má kužeľovitý tvar, takže na rozdiel od bežných výškových reproduktorov šíriacich prísne smerový zvuk, vytvára kvalitný zvuk v každom uhle.

Sony
Nový dizajnový reproduktor od Sony je u organického skla.

Aplikácia Sony Music Center (iOS, Android) umožňuje počúvať rovnakú skladbu alebo rôzne skladby vo viacerých miestnostiach a ovládať všetko z jedného zariadenia. Po prepojení dvoch reproduktorov zo skla fungujú stereo, presnejšie stereofónny režim im umožňuje správať sa ako ľavý alebo pravý kanál. Navyše cez aplikáciumožno diaľkovo ovládať nielen hudbu, ale aj jas, farbu a  nastaviť časovač automatického vypnutia.

Pod ovládaním jasu myslíme, že reproduktor je nielen podsvietený (má 32 úrovní jasu) a dva režimy slabého osvetlenia, v ktorých bliká, pričom sa vytvára efekt zapálenej sviečky.

Organická sklenená trubica vibruje pomocou dvoch motorčekov, v trubici je zabudovaný 11W valcovitý basový reproduktor z organického skla s priemerom 35 mm. Celý reproduktor váži 1,1 kg, má priemer 90 mm a je vysoký 277 mm. Reproduktor je kompatibilný aj so službou Spotify Connect, podporované sú kodeky SBC, AAC, LDAC.

Čítajte viac: JBL Pulse 4 – Bezdrôtový reproduktor nielen hrá, ale zvláda aj svetelnú šou

Bezdrôtový reproduktor má zabudované rozhranie Wi-Fi, možnosť pripojenia cez bluetooth a NFC a batériu, ktorá na jedno nabitie vydrží až  8 hodín. A aby sme nezabudli na to najdôležitejšie –  na Slovensku sa predáva za cenu, pohybujúcu sa tesne okolo 600-eurovej hranice.