Úvod Quanta BLACK Creative uvádza prvý Sound Blaster s technológiou Super X-Fi

Creative uvádza prvý Sound Blaster s technológiou Super X-Fi

54

Spoločnosť Creative poznáme na našom trhu už dlhé roky a snáď každý, kto používa počítač sa už s niektorým z ich produktov stretol. Najznámejšie sú zvukové karty Sound Blaster, ktoré sú tu s nami už tri dekády a práve k tejto rodine sa hlási ostatná novinka z dielne Creative. Sound Blaster X3 nadchne každého fanúšika kvalitného audia.

Uvedenie prvej zvukovej karty Sound Blaster 1.0 v roku 1989 predstavovalo skutočnú transformáciu počítačového zvuku. Odvtedy sa predalo viac ako 400 miliónov produktov z tejto série, zanechávajúc za sebou niekoľko míľnikov vo vývoji zvukových kariet.

Na minulosť nadväzuje novinka Sound Blaster X3, ktorá má v sebe ako prvý produkt z rady Sound Blaster zabudovanú Super X-Fi technológiu. Tá prenáša zážitok z počúvania systému viacerých reproduktorov do slúchadiel a personalizuje ho pre vytvorenie prirodzenejšieho zvuku.

Sound Blaster X3 poskytne to najlepšie z technológie Sound Blaster overenej tridsiatimi rokmi skúseností. Tento 7.1 viackanálový USB DAC s vysokým rozlíšením ponúka až 32-bitové / 192 kHz prehrávanie a slúchadlový zosilňovač. Ak osemreproduktorovú sústavu nemáte, nevadí. SB X3 zvládne priestorový zvuk virtualizovať aj pre dvojicu reproduktorov. Môže sa tiež pochváliť  kódovaním Dolby Digital Live na optické pripojenie k externým prijímačom pre multikanálové prehrávanie zvuku.

Vďaka novej dostupnej funkcii vyváženia zvuku je možné prepínať hlasitosť medzi dvoma zdrojmi zvuku jednoduchým otočením gombíka. Táto šikovná funkcia osloví hlavne používateľov PC a Mac, ktorí pri sledovaní filmov radi chatujú alebo dávajú prednosť počúvaniu svojich obľúbených skladieb počas hrania hier.

Sound Blaster X3 dokazuje svoju univerzálnosť aj z pohľadu konektivity a ponúka kompatibilitu s PC, Mac, PS4 a Nintendom Switch. Podporuje ho nový softvér Sound Blaster Command pre osobné počítače a mobilná aplikácia pre používateľov konzol.

Odporúčaná cena novinky je veľmi zaujímavých 119,99 EUR a práve vďaka tejto cene má potenciál osloviť široké spektrum záujemcov.

Zdroj: TS Creative