Úvod Ostatné Dobrá alebo zlá správa? Facebook zvažuje odstránenie počítadla lajkov

Dobrá alebo zlá správa? Facebook zvažuje odstránenie počítadla lajkov

68
Facebook

Počítadlo by sa podľa predbežných zámerov spoločnosti zobrazovalo len autorovi príspevku. Facebook tento nápad už testuje v praxi.

Dôvod zámeru skryť počítadlo lajkov je jasný. Celosvetovo sa milióny ľudí stali  na lajkoch takmer závislými. Patologické porovnávanie ich počtu totiž vedie k narúšaniu medziľudských vzťahov, pocitom menejcennosti a depresiám.

Tomu sa dá čiastočne zamedziť tým, že každý užívateľ by videl iba počet lajkov pri vlastných príspevkoch, no pri príspevkoch, ktoré publikovali jeho známi a priatelia by už tento údaj nemohol vidieť a tým pádom sa porovnávať. Respektíve informácia bude mať podobu nie celkového počtu lajkov, ale Facebook vám „povie“, že príspevok sa páčil aj niekoľkým vašim spoločným priateľom a uvedie príklady.

Čítajte viac:

Android – S verziou 10 Google potichu zmenil spôsob označovania a čiastočne aj logo. Pozrite sa, ako sa vyvíjali

Facebook najprv novinku začal testovať v Kanade, potom testovanie rozšíril aj o Írsko, Taliansko, Japonsko, Brazíliu, Austráliu a Nový Zéland.

Spoločnosť pre server TechCrunch testovanie potvrdila s tým, že globálne odstránenie počídla lajkov v najbližšom čase určite nie je na programe dňa.  Testuje ho aj na Instagrame, spoločnosť sa však k priebehu testovania a jeho výsledkom nevyjadruje.

V konečnom dôsledku budú pre Facebook pri testovaní odstránenia počítadla lajkov dôležité dve veci – ako bude prijaté užívateľmi a čo to spraví s príjmami z reklamy.