Úvod Prepojená domácnosť Domotron Home: Prerobte svoju domácnosť na inteligentnú bez akýchkoľvek stavebných úprav

Domotron Home: Prerobte svoju domácnosť na inteligentnú bez akýchkoľvek stavebných úprav

188
Poteší aj bezdrôtové nabíjanie

Inteligentná domácnosť je veľkým lákadlom. Ak ste na podobné vymoženosti nemysleli už pri samotnej stavbe, s riešením Domotron ju môžete mať aj dodatočne.

Na domácom trhu pomerne známa spoločnosť Domotron na to už pozná svoju vlastnú odpoveď. Iba pred niekoľkými dňami počas podujatia Slovakia Tech Expo-Forum 2019 predstavila svoju novinku – Domotron Home.

Ide o zariadenie, s ktorým budete vedieť komunikovať so všetkými smart-zariadeniami vo svojom byte, či dome a nemusíte kvôli tomu vykonávať žiadne väčšie úpravy.

Domotron vám za pomerne priaznivú cenu umožní prerobiť vašu domácnosť na inteligentnú.

Ideálny scenár si žiada iba výmenu spínačov v izbe za inteligentné „Domotron switch“. Tie sú plne programovateľné a obsahujú všetky potrebné senzory na monitorovanie teplôt, kvality vzduchu, či vlhkosti.

Čítajte viac: FridgeCam – malá kamera, ktorá z vašej chladničky urobí inteligentný spotrebič

K samotnému zariadeniu Home už následne pripojíte akékoľvek smart-zariadenia, či už ide o ovládače žalúzii, či iné drobnejšie zariadenia bez ohľadu na ich pôvod. Celková cena riešenia by sa tak mala z doterajších tisícov eur znížiť na rádovo stovky EUR.

Koho novinka zaujala, odporúčame navštíviť crowdfundingovú Indiegogo stránku projektu, ktorá ponúka záujemcom naozaj motivačnú zľavu.