Úvod Mobily Dve novinky v ponuke smartfónov Motorola

Dve novinky v ponuke smartfónov Motorola

78

Smartfóny Motorola sú na našom trhu pomerne obľúbenými, pričom vyčnieva najmä séria G. Práve tú obohatí model moto G pro, ktorý do ponuky cenovo výhodných smartfónov prináša integrovaný stylus. Druhou novinkou je model One Fusion+, ktorý má potenciál pokračovať v tradícii svojho predchodcu Motorola One Vision.

Moto G pro

Ďalší zástupca série Motorola moto G prináša viacero dôležitých vylepšení a pritom si zachováva výhodný pomer ceny a výbavy. Novinka je postavená okolo čipsetu Qualcomm Snapdragon 665. Ten v sebe ukrýva štvoricu jadier Kryo 260 Gold s frekvenciou 2 GHz a štvoricu „malých“ 1,8 GHz jadier Kryo 260 Silver. Grafický adaptér Adreno 610 dovoľuje aj menej náročné hranie, aplikácie a predinštalovaný Android vo verzii 10 majú k dispozícii 4 GB RAM. Na danú cenovú kategóriu je nadštandardom aj 128 GB úložisko s možnosťou rozšírenia microSDXC kartou.

Moto G pro patrí medzi tie väčšie telefóny, s rozmermi 158×76×9 mm a hmotnosťou 188 gramov. Do jeho tela sa však vmestí stylus, ktorý je najväčším ťahákom zariadenia. Rozmerom odpovedá aj kapacita akumulátora, 4000 mAh by malo stačiť na aktívny pracovný deň. V prípade potreby je možné energiu doplniť rýchlonabíjaním, avšak len 10W adaptérom.

Z kapacity si ukrojí aj displej postavený na IPS paneli s uhlopriečkou 6,4“ a rozlíšením 1080×2300 bodov. Vo výbave nechýba senzor odtlačkov prstov na chrbte smartfónu, gyroskop, dva reproduktory s podporou Dolby či vodoodpudivá povrchová úprava. Dobrou správou je prísľub pravidelných aktualizácií systému, garantované budú 2 veľké systémové aktualizácie a tri roky bezpečnostných záplat na mesačnej báze.

Moto G pro je zároveň prvý smartfón tejto série, ktorý je Android Enterprise ready. Firmy si ho dokážu prispôsobiť vlastnými nastaveniami a prístupmi pre zamestnancov. Sústava fotoaparátov pozostáva z hlavného 48 MPix fotoaparátu s technológiou Quad Pixel, 2 MPix makrofotoaparátu a dedikovanej 16 MPix akčnej kamery so 117° uhlom záberu.

Slovensko je jedna z prvých európskych krajín, kde je moto G pro dostupný v predaji, odporúčaná cena je 299 EUR.

Motorola one fusion+

Zacielená na mladých záujemcov, ktorí preferujú jednoduchý dizajn a fotoaparát je pre nich jedným z najdôležitejších prvkov výbavy. Motorola one fusion+ je vybavená systémom štyroch kamier, pričom najväčším ťahákom je hlavný fotoaparát so 64 MPix senzorom s technológiami Quad Pixel a Night Vision.

Zvyšná trojica fotoaparátov už má podstatne nižšie rozlíšenie; ultraširoký fotoaparát s uhlom záberu 118° ponúka 8 Mpix, makrofotoaparát 5 MPix a senzor hĺbky štandardné 2 MPix. Drobnou technologickou vychytávkou je motorizovaný výsuvný predný fotoaparát so 16 MPix rozlíšením.

Zdá sa, že dobrým argumentom pre kúpu budú aj ďalšie prvky výbavy. Napríklad displej s uhlopriečkou 6,5“ a pomerom strán 19.5:9. IPS panel ponúkne rozlíšenie 1080×2340 bodov, takže bude dostatočne jemný a farebne verný, čomu napovedá aj certifikácia pre HDR10. Filmy a videá si tak užijete naplno, dojem dotvára aj reproduktor, na ktorom si vraj výrobca dal extra záležať a má ponúknuť širší rozsah vrátane plnších basov.

Zaujímavým detailom je dedikované tlačidlo pre Google Asistenta na boku zariadenia. Do pomerne veľkého tela smartfónu sa vmestil akumulátor s kapacitou 5000 mAh, ktorý by mal vydržať na jedno nabitie zhruba dva dni. Túto métu pomáha dosiahnuť aj úsporný čipset Qualcomm Snapdragon 730 vyrobený 8 nm procesom, s ôsmimi jadrami a grafickým adaptérom Adreno 618. Android vo verzii 10 dostane 128 GB úložisko no predovšetkým 6 GB operačnej pamäte.

Ak ste mali smartfóny od Motorola v obľube aj preto, že používali čistý Android, tak sa pripravte na asi najväčšiu zmenu. one fusion+ prichádza s vlastným používateľským rozhraním My UX, ktoré v sebe integruje všetky Moto Zážitky a celý rad prispôsobiteľných funkcií. Rozhranie má byť aj po vizuálnej stránke plne konfigurovateľné, vrátane animácie snímača odtlačkov prstov.

Novinku zatiaľ nájdete v ponuke mobilného operátora O2 a v eshopoch predajcov za odporúčanú cenu 299 EUR.

Zdroj: TS Motorola