Úvod Osobná hygiena Dyson má hi-tech žehličku Corrale, ktorá takmer nepoškodzuje vlasy

Dyson má hi-tech žehličku Corrale, ktorá takmer nepoškodzuje vlasy

39
corrale

Dyson Corrale je inovatívna  žehlička na vlasy, ktorá stojí takmer 500 eur. Spoločnosť ale sľubuje, že za tie peniaze dostanete prístroj, ktorý poškodzuje vlasy o polovicu menej, než konkurencia.

Ak vás to stále neodradilo, nebol by to Dyson, aby nepriniesol na trh niečo prevratné. Iste, už len nadobúdacia cena žehličky Corrale prevráti mnoho pohľadov či stoličiek, sľubuje však až o polovicu menšie poškodenie vlasov, čo pre pravidelných fanúšikov žehlenia vlasov môže znamenať dostatočný dôvod.

corrale

Žehlička Dyson Corrale používa patentované ohybné doštičky, ktorá sa ohýbajú tak, aby tvarovali a obopínali vlasy, no zároveň aplikovali teplo a tlak rovnomerne na všetky pramene vlasov pri každom pohybe pre zabezpečenie dokonalého vyrovnania a zároveň čo najnižšieho poškodenia teplom. Tento jedinečný nástroj na úpravu vlasov je vhodný pre všetky typy vlasov. Vo výbave má inteligentnú reguláciu teploty značky Dyson pre dosahovanie presných hodnôt v kombinácii so 4-článkovou lítium-iónovou batériou, ktorá poskytuje majiteľom dostatočnú výdrž ako aj výkon bez potreby šnúry. To okrem lepšej manévrovateľnosti umožňuje dosiahnuť unikátny štýl kdekoľvek a kedykoľvek.

Žehlička Dyson Corrale bola navrhnutá tak, aby ponúkala jednoduchú úpravu vlasov, lepšiu ochranu vlasov s možnosť udržať si dlhšie hladký a lesklý vzhľad. Dyson skúma vedu narovnávania vlasov takmer desať rokov, investoval už viac ako 100 miliónov britských libier do vlasových laboratórií po celom svete a zamestnáva tisíce vedcov, inžinierov a odborníkov v tejto oblasti. Tieto tímy odborníkov podrobne študovali všetko od štruktúry vlasov po dynamiku prúdenia vzduchu, pričom pochopili tepelné, mechanické a chemické poškodenie a následné účinky na zdravie vlasov.

Pre vyrovnanie vlasov je potrebná určitá kombinácia tepla, napätia a kontroly – teplo na prerušenie vodíkových väzieb vo vlasoch, napätie a tlak, aby sa tieto väzby pretvorili a kontrolu na to, aby sa teplo a tlak aplikovalo rovnomerne.

Prispôsobí sa

Rozsiahle testovanie spoločnosti Dyson zdôrazňuje, že žehličky s rovnými plochami môžu pôsobiť teplom a tlakom iba na najhrubšiu časť prameňa vlasov, čo znamená, že smerom ku okrajom tieto vlasy nie sú ošetrené alebo napnuté. Takéto vlasy sú ťažko kontrolovateľné a tvarovať ich môžete iba viacnásobným žehlením. Tieto opakované žehlenia môžu zapríčiniť zbytočné tepelné poškodenie, ktoré môže zase spôsobiť zníženie pevnosti vlasov, lesku aj farby.

Spoločnosť Dyson preto vyvinula komplexnú zliatinu medi, hliníka a mangánu, ktorá sa vyznačuje starostlivo vyváženým zlúčením šiestich kovov s cieľom poskytnúť optimálnu flexibilitu, pevnosť a tepelné vedenie. Každá žehliaca plôška je precízne opracovaná na 65 mikrónov – šírku ľudských vlasov – a jej hrany z turmalínu majú za následok ionizačné vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať statickú elektrinu.

Žehlička Dyson Corrale má tri presné nastavenia teploty – 165 ° C, 185 ° C  a 210 ° C. Tieto teploty umožňujú užívateľovi prispôsobiť si ich nastavenie tak, aby presne vyhovovalo typu ich vlasov a požadovanému štýlu. Táto prispôsobivosť v kombinácii so zvýšenou reguláciou poskytovanou ohýbacími doskami uľahčuje vytváranie nového účesu pri nižších teplotách s obmedzením negatívnych následkov.

Rovnako ako sušič vlasov Dyson Supersonic a styler Dyson Airwrap, žehlička na vlasy Dyson Corrale obsahuje technológiu inteligentnej regulácie teploty. Použitím platinového snímača je teplota regulovaná 100-krát za sekundu. Táto technológia komunikuje s mikroprocesorom, ktorý zase riadi ohrievací systém dodávajúci precízne a adekvátne teplo.

Žehlička Dyson Corrale sa nabije do plna za 70 minút a ponúkne až 30 minút služby nech ste kdekoľvek. Umiestnenie žehličky do ergonomického nabíjacieho doku v pravidelných intervaloch počas samotnej úpravy alebo alternatívne pripojenie magnetického nabíjacieho kábla poskytuje hybridný režim nabíjania pre dlhšie trvajúce účesy.