Úvod Klimatizácie, odvlhčovače, čističky vzduchu Dizajnová čistička Dyson čistí nielen vzduch, ale aj samu seba

Dizajnová čistička Dyson čistí nielen vzduch, ale aj samu seba

64
Dyson

Dyson Pure Humidify + Cool využíva technológiu UV-C na hygienické zvlhčovanie v zime, odparovanie v lete a efektívne čistenie vzduchu po celý rok.

Dyson uvádza na trh svoj nový zvlhčovač vzduchu, Dyson Pure Humidify + Cool. Novinka využíva technológiu UV-C na hygienické zvlhčovanie v zime, odparovanie v lete a efektívne čistenie po celý rok. Pre akýkoľvek zvlhčovač alebo čistič je hygiena prvoradá. Dyson Pure Humidify + Cool, ktorý vychádza z osvedčených modelov čističiek Dyson, ktoré vo vašej domácnosti zachytávajú až 99,97% látok znečisťujúcich ovzdušie s veľkosťou od 0,3 mikrónu. Prístroj využíva jedinečný vysokoúčinné UV-C svetlo zabíjajúce baktérie prenášané vodou. Toto spolu s biostatickým výparníkom používajúcim striebro zabíja až 99,9% baktérií vo vode a zabezpečujte čistý a  zvlhčený vzduch pre vašu domácnosť.

Dyson

 

Štatistiky sú neúprosné. Až 90% času trávime za zatvorenými dverami pričom moderné klimatizácie a kúrenie nás čoraz viac vystavuje suchému ovzdušiu. Ak je vzduch príliš suchý alebo príliš vlhký, vzdniká ideálne prostredie pre baktérie a vírusy. Zvlhčovače vzduchu sú osvedčeným riešením pre suchý vzduchu. Voda, ktorú využívajú,  však zároveň poskytuje aj ideálne prostredie pre množenie baktérii. Pokiaľ voda nie je správne ošetrená tak, aby ničila baktérie, môže byť znečistená voda vypudená do miestnosti, kde sa ďalej môže sa zmiešať so znečistením vzduchu v interiéri.

Znečistenie ovzdušia sa často skladá z častíc a prchavých organických zlúčenín. Jedným z najbežnejších zdrojov týchto zlúčenín je formaldehyd, ktorý sa môže uvoľňovať z predmetov ako sú lisované výrobky z dreva, čistiace prostriedky, koberce, stále lisovne, cigarety, farby a laky.

UV-C svetlo ničí baktérie vo vode denaturáciou ich DNA tak, aby sa už ďalej nemohli množiť. Tento proces spočíva v dôkladnom vystavení UV-C svetlu. Pri návrhu Dyson Pure Humidify + Cool inžinieri spoločnosti vykonali dôkladný výskum, aby preskúmali optimálnu expozíciu baktérií UV-C žiareniu, aby mohli byť denaturované. Vyvinuli tak vysoko reflexnú trubicu PTFE, pomocou ktorej sa prenáša svetlo UV-C. Akonáhle je  voda prečerpávaná z vodnej nádrže a prechádza niekoľkými lúčmi svetla UV-C,  až 99,9% baktérií vo vode okamžite zahynie.

Po úprave vyplní voda obojky odparovača s 3D Air otvormi. Strieborné tkanivo je pretkané do hornej a spodnej strany materiálu Air-mesh, vytvárajúc jedinečnú štruktúru a poskytujúc biostatické vlastnosti. To potláča rast baktérií vo výparníku. Striebro sa používa už viac ako dve storočia pri chirurgických zákrokoch a pri pôrodoch rovnako ako pri liečbe popálenín a dezinfekcii vody. Vo výparníku je vyčistený prúd vzduchu ďalej hygienicky zvlhčovaný vodnou parou uvoľňovanou z výparníka a vyháňaný vzduchovým zosilňovačom (Air Amplifier) do miestností.

Bežnou sťažnosťou na zvlhčovače vzduchu je ich náročné udržiavanie. Pre jednoduchú a bezproblémovú údržbu spoločnosť Dyson navrhla hĺbkový cyklus čistenia, ktorý dôkladne vyčistí všetky časti stroja vystavené vode bez namáhavého a časovo náročného ručného čistenia. Pokiaľ je potrebné čistenie, tlačidlo cyklu hlbokého čistenia sa rozsvieti a LCD displej inštruuje používateľa celým procesom čistenia. Jednoducho vložte výparník 3D Air mesh do nádrže na vodu, naplníte nádrž vodou a jeden z práškových balíčkov kyseliny citrónovej, ktoré sú súčasťou výbavy, a aktivujte cyklus hĺbkového vyčistenia.

Cena čističky Dyson Pure Humidify + Cool sa pohybuje okolo hranice 640 eur.