Úvod Quanta WHITE Electrolux má úzke umývačky plné technológií

Electrolux má úzke umývačky plné technológií

111

Štandardnú umývačku iste poznáte. Má šírku 60 centimetrov a vojde sa do nej dostatok riadu i hrncov, ktoré sa zašpinia po dobrom rodinnom obede. Ak však žijete sami, prípadne vo dvojici a veľká umývačka je zbytočná, siahnite po úzkej, 45 centimetrovej umývačke. Tie od Electrolux ponúkajú rovnakú výbavu ako ich širší súrodenci.

Samozrejme, úzke umývačky nie sú žiadny vynález posledných dní. Ale v mnohých prípadoch šlo, čo sa výbavy a starostlivosti o riad týka, o zjednodušené modely bez širokého spektra možností a programov. Kompaktné umývačky sú však vhodné predovšetkým do malých kuchýň a do liniek, kde nie je možnosť zabudovania štandardnej širokej umývačky.

Novinky od Electrolux sa spoliehajú na technológiu QuickSelect, ktorá ponúka intuitívne ovládanie umývačky. Nemusíte čítať hrubé návody, nastaveniam porozumiete už za pár sekúnd. Namiesto množstva tlačidiel a hromady programov ponúka pohodlný posuvný ovládač. Dotykom prsta si zvolíte len čas, za ktorý chcete mať riad umytý a umývačka sa už postará o zvyšok. Za tento revolučný prístup k ovládaniu dostali umývačky Electrolux v roku 2019 cenu iF Design Award.

Vnútorný priestor úzkych umývačiek je síce menší, neznamená to však, že by sa do nich nevmestili inovácie a moderné riešenia. Jedným z nich je zásuvka MaxiFlex pre príbor a kuchynské náčinie všetkých tvarov a veľkostí. Variabilná a hlboká zásuvka do seba pojme obracačky, naberačky, metličky i lopatky.

Nechýba ani sprchovacie rameno SatelliteClean s dvojitou rotáciou ramena a variabilným uhlom sprchovania, ktoré pomáha dosiahnuť lepšie namáčanie a oplachovanie riadu. Ten je čistejší a viac lesklý, dve menšie samostatné sprchovacie ramená sa nachádzajú aj pod horným košom. Dvojica takýchto ramien je v tomto segmente umývačiek nadštandardným prvkom.

Zdroj: TS Electrolux