Úvod Quanta WHITE Electrolux prináša vysávač vyrobený zo 100 % recyklovaných materiálov

Electrolux prináša vysávač vyrobený zo 100 % recyklovaných materiálov

141
Electrolux
Vysávač Electrolux zo 100% recyklovateľných materiálov

Electrolux urobil ďalší dôležitý krok smerom k trvalej udržateľnosti s novým prototypom. V spolupráci so Stena Recycling vytvoril vysávač vyrobený zo 100 % recyklovaných a opätovne použitých materiálov.

Použité plasty a komponenty pochádzajú napríklad z fénov, iných vysávačov či počítačov. Týmto projektom Electrolux odpovedá na dôležité otázky o recyklovaní a vnáša svetlo do problematiky opätovného využitia recyklovateľných častí domácich spotrebičov.

Každý rok sa celosvetovo vyprodukuje viac ako 400 miliónov metrických ton plastu, ale len menej ako 12 % z nich pochádza z recyklovaných materiálov. Aj preto majú výrobcovia problém získať prístup k bezpečným a kvalitným recyklovaným materiálom. Electrolux ako prvý v roku 2010 upozornil na svetový nedostatok recyklovaných plastov formou projektu Vac from the Sea. Objem produktov, ktoré sú vyrábané z recyklovaných materiálov, sa zvýšil, ale stále ostáva príliš nízky.

S cieľom urýchliť využívanie recyklovaných materiálov sa Electrolux spojil so Stena Recycling v projekte s názvom Circular Initiative (Cirkulárna iniciatíva). Cieľom je zistiť viac o možnostiach dosiahnutia rovnováhy dopytu po recyklovaných a nových materiáloch. Prvým hmatateľným výsledkom tohto projektu je inovatívny vysávač vyrobený zo 100 % recyklovaných a opätovne použitých komponentov zo spotrebiteľskej elektroniky. Tento prototyp bol vytvorený s cieľom objavovať možnosti cirkulárnej produkcie domácich spotrebičov.

Electrolux
Vysávač Electrolux zo 100% recyklovateľných materiálov

Materiál z použitých fénov, vysávačov a počítačov pochádza z nórskych domácností. Využitie týchto výrobkov umožnilo v rámci projektu študovať dĺžku života recyklovaných produktov a ich komponentov a získať viac informácií o spotrebiteľskom správaní a postojoch zákazníkov k recyklácii.

Do roku 2030 budú výrobky značky Electrolux obsahovať minimálne 50 % recyklovaných materiálov. Na ceste za trvalou udržateľnosťou budú poznatky získané pri výrobe prototypu poskytovať dôležité informácie pre všetky budúce inovácie z dielne Electroluxu. Stena Recycling zbiera vyhodené spotrebiteľské elektronické výrobky a spracúva ich na materiály, ktoré sú použité na výrobu nových produktov alebo energií. Prototyp vysávača vznikol v rámci iniciatívy Electrolux Better Living Program, ktorá pomáha tvoriť lepší a udržateľný život pre spotrebiteľov po celom svete do roku 2030.