Úvod Aplikácie, softvér a služby Facebook a Messenger pridajú kvôli koronavírusu nové piktogramy

Facebook a Messenger pridajú kvôli koronavírusu nové piktogramy

327
emoji

Sociálna sieť Facebook od budúceho týždňa umožní svojim užívateľom odoslať symbolické objatie v podobe nového emoji

.Vytvorenie symbolu vyplynulo z aktuálnej situácie, keď sú ľudia následkom pandémie COVID-19 nútení zotrvávať v domácej izolácii. Emoji s prezývkou Hug (objatie) má podobu známej okrúhlej žltej tváre, ktorá rukami objíma červené srdce, informovala v piatok tlačová agentúra AFP.

Facebook zároveň pridá ďalšiu možnosť reakcie na zdieľané príspevky a komentáre – pôjde o ikonku Care (Starám sa). Tá doplní existujúce piktogramy ako napr. Páči sa mi to, Super, Haha, Žasnem, Je mi to ľúto a Štve ma to. Je to prvý prírastok do série piktogramov, odkedy sa v roku 2015 rozšírili z jediného, ktorým bol známy „lajk“.

Komunikačná aplikácia Messenger dostane aj špeciálne emoji s grafikou bijúceho srdca viacerých odtieňov modrej a červenej farby. Novými ikonkami budú môcť ľudia jeden druhému lepšie vyjadriť svoju podporu v tejto komplikovanej dobe,“ uviedol hovorca Facebooku.

Používanie tejto sociálnej siete, ktorú tvoria viac než dve miliardy ľudí na celom svete, sa výrazne zvýšilo so zavedením karanténnych opatrení súvisiacich s pandémiou.