Úvod Ostatné Facebook Dating: Zoznamka od Facebooku príde do Európy začiatkom budúceho roku

Facebook Dating: Zoznamka od Facebooku príde do Európy začiatkom budúceho roku

61
Facebook Dating je oficiálna zoznamovacia služba Facebooku, do Európy príde budúci rok.

Minulý mesiac Facebook spustil svoju oficiálnu zoznamku Facebook Dating približne v dvoch desiatkach krajín, všetky sú zatiaľ mimo Európy

Najväčšia sociálna sieť to so zoznamkou Facebook Dating myslí naozaj vážne. Približne rok ju najprv testoval interne medzi vlastnými zamestnancami. Napokon ju minulý mesiac spustil oficiálne, avšak zatiaľ len na vybraných trhoch.

Konkrétne je dostupná pre užívateľov v Spojených štátoch. Ďalej sa testuje ešte v ďalších krajinách, všetky sú mimo Európy. Patria medzi ne Argentína, Bolívia, Brazília, Kanada, Čile, Kolumbia, Ekvádor, Guyana, Laos, Malajzia, Mexiko, Paraguaj, Peru, Filipíny, Singapur, Surinam, Thajsko, Uruguaj a Vietnam. Presný dátum spustenia zoznamovacej služby Facebooku v Európe nie je ešte stanovený, malo by sa tak stať už začiatkom budúceho roku.

Facebook Dating – screenshot

Facebook Dating má zatiaľ niektoré špecifiká. Hlavným obmedzením je, že služba funguje len ako aplikácia pre iOS a Android. V desktopovej verzii Facebooku aspoň zatiaľ nebude. Využívať ju môžu len osoby, staršie ako 18 rokov.

Jednoduché používanie

Podľa Facebooku je jej hlavná výhoda oproti podobným službám v tom, že ponúka v nadštandardnej miere bezpečnosť, je dobre zabezpečená aj po technologickej stránke a je diskrétna. Užívateľ ju má dokonale pod kontrolou, môže presne určiť komu a ako sa zobrazí. Bude môcť v niekoľkých úrovniach blokovať ostatných užívateľov a bude mať úplnú kontrolu na d informáciami od seba. To je dôležité, pretože a priori zoznamovacia služba Facebook Dating pracuje s informáciami a fotografiami, prevzatými z facebookového profilu človeka, ktorý sa rozhodne ju využívať.

Čítajte viac: Dobrá alebo zlá správa? Facebook zvažuje odstránenie počítadla lajkov

Profil si možno vytvoriť jednoducho, stačí zadať základné údaje o sebe, vrátane rodovej príslušnosti a špecifikovať, či sa chcete zoznámiť s osobou rovnakého alebo opačného pohlavia. K tomu doplníte krátku, maximálne 500 slovnú informáciu o sebe. Tú môžete kedykoľvek neskôr ľubovoľne upraviť a základné informácie o človeku, s ktorým by ste sa chceli zoznámiť.

Facebook následne pracuje nielen s týmito informáciami , ale aj s ďalšími informáciami z vášho profilu, vrátane preferencií, záujmov a aktivít. Na ich základe váš zoznamovací profil odporučí ďalším záujemcom.