Úvod Ostatné Facebook Pay je nový spôsob, ako platiť cez Facebook , Instagram a...

Facebook Pay je nový spôsob, ako platiť cez Facebook , Instagram a WhatsUp

22
Facebook Pay sa už tento týždeň spúšťa v USA.

Facebook sa v posledných mesiacoch snaží intenzívne získať kontrolu nad stále sa rozrastajúcim systémom svojich služieb a aplikácií. Pomôcť mu v tom má aj  nová platobná služba Facebook Pay.

Len pred pár dňami sme písali o tom, ako sa, zároveň s uvedením nového loga, snaží viac integrovať relatívne samostatné služby Instagram a predovšetkým WhatsUp:

Čítajte viac: Facebook mení logo. Vraj chce, aby ľudia vedeli, že mu patrí Instagram aj WhatsApp

Teraz sa táto jeho iniciatíva ešte viac prehlbuje, spoločnosť totiž oznámila, že uvádza nový platobný systém, pomocou ktorého bude možné platiť nielen na Facebooku (samozrejme, vrátane Messengeru), ale aj v aplikáciach  Instagram a WhatsUp.

Facebook Pay podporuje najrozšírenejšie debetné aj kreditné karty, taktiež PayPal.

Facebook Pay má byť pohodlný a bezpečný spôsob platby. Jedným z jeho najdôležitejších benefitov má byť jednoduchosť. Preferovaný spôsob platby bude stačiť zadať raz a následne sa bude dať  používať vo všetkých uvedených službách, respektíve vo všetkých aplikáciách, ktoré Facebook vlastní. Užívateľ sa však sám bude môcť rozhodnúť, v ktorých ho chce používať a v ktorých nie. Facebook mu ho automaticky nebude vnucovať.

Postupný nábeh

Ďalším benefitom bude, že užívateľ na jednom mieste uvidí všetky transkacie a bude mať tak jednoduchý prehľad platobnej histórie pre všetky aplikácie, v ktorých použitie Facebook Pay povolí. Zároveň tam bude môcť vykonať všetky nastavenia a zvoliť preferovanú platobnú aplikáciu. V USA navyše budú mať užívatelia k dispozícii aj podporu v podobe live chatu.

Novú službu budú môcť už tento týždeň začať používať v USA pre fundraising, nákupy v hrách, nákupy lístkov,  platby medzi užívateľmi a na Marketplace. V blízkej budúcnosti bude Facebook Pay k dispozícii pre ďalšie regióny, vrátane Európy a pre ďalšie služby, najmä Instagram a WhatsApp.

Favebook Pay podporuje najrozšírenejšie kreditné aj debetné karty, rovnako ako aj PayPal. Spoločnosť zároveň potvrdila, že Facebook Pay je oddelený od peňaženky Calibra, ktorá bude fungovať v sieti Libra.